کد خبر: 3781324
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۰
گروه فعالیت‌های قرآنی- طرح «دوشنبه‌های قرآنی» ویژه کارکنان جهاددانشگاهی به همت سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی کردستان امروز، 24 دی ماه در استان برگزار شد.

به گزارش ایکنا از کردستان، طرح «دوشنبه‌های قرآنی» ویژه کارکنان جهاددانشگاهی به همت سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی کردستان امروز، 24 دی ماه در استان برگزار شد.
این طرح در راستای گسترش توجه به معانی قرآن و معطوف کردن دانشجویان و کارکنان جهاددانشگاهی به فعالیت‌های قرآن، گفتمان‌سازی و ایجاد مطالبه‌گری جهت تسریع حرکت‌های قرآنی در دانشگاه اجرا می‌شود.
ماموستا ماجد مجیدی، یکی از امامان جماعت ادارات استان کردستان در این نشست قرآنی به آثار و برکات توبه در زندگی مردم پرداخت و گفت: توبه و قبولى توبه از نعمت‌ها و مواهب کم‌نظیر الهى است و داراى آثار و نتایج بسیار درخشانى در زندگی فردی و اجتماعی است.
وی با اشاره به اینکه توبه حقیقى آن‌چنان انسان گنهکار را دگرگون مى‌کند که گویى اصلاً گناه نکرده است، اظهار کرد: استغفار از گناهان علاوه بر داشتن علت معنوی که همان بخشش گناهان و رفتن به بهشت است دارای عللی مادی است؛ چرا که شخص با ارتکاب به گناه خویشتن را از رحمت الهی دور می‌کند.
ماموستا مجیدی بیان کرد: دور شدن از خداوند متعال و مسیر صراط مستقیم سبب دور شدن از بسیاری از برکات و موفقیت‌هایی که ممکن بود در زندگی نصیب افراد شود، خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه توبه یکی از درهای بخشش و رحمت خداوند متعال است، اعلام کرد: توبه مانند یک تصفیه خانه کار می‌کند یعنی زمانی که انسان از گناهی توبه کند از تمام آلودگی‌ها پاک خواهد شد.
ماموستا مجیدی با اشاره به وجود سه شرط برای پذیرش توبه عنوان کرد: از دیدگاه بزرگان دین پشیمانی درونی از گناه، دوری از گناه، تصیم به عدم بازگشت به گناه سه شرط پذیرش توبه است.
وی در پایان یادآور شد: نشانه‌هاى رحمت و لطف وسیع الهى، نعمت توبه و پذیرش آن از سوى خداوند است و توبه به معنى ترک گناه، بازگشت به‌سوى خدا و عذرخواهى در پیشگاه خداوند است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: