کد خبر: 3781331
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۹
گروه اجتماعی- مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت گفت: توجه به سلامت روان در جامعه مغفول مانده است به‌طوری‌که بسیاری از تحصیل‌کرده‌ها نیز تفاوت روان‌شناس و روان‌پزشک را نمی‌دانند.
توجه به سلامت روان در جامعه مغفول مانده استبه گزارش ایکنا از زنجان، احمد حاجبی ظهر امروز 24 دی‌ماه در نشست خبری پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان، اظهار کرد: سلامت روان برخلاف سلامت جسم از چشم مردم دور مانده و به عنوان حوزه‌ای مغفول از آن یاد می‌شود و به عبارتی دیگر سواد سلامت روان در جامعه، پایین است.
وی با اشاره به مطالعات انجام ‌شده بر روی افرادی که اختلال روان‌پزشکی داشتند، افزود: دو‌سوم از جامعه هدف برای دریافت درمان و خدمات اقدام نکرده‌ بودند و ۶۷ درصد از این افراد بهبود خود به ‌خودی بیماری را دلیلی بر عدم مراجعه به روا‌ن‌پزشک اعلام کردند که این نشان از پایین بودن سطح سواد سلامت روان در جامعه است.
حاجبی با اشاره به اینکه پایین بودن سطح سواد سلامت روان به حدی است که بسیاری از تحصیل‌کرده‌ها نیز تفاوت روان‌شناس و روان‌پزشک را نمی‌دانند، ابراز کرد: به دنبال آن هستیم که با اقداماتی از جمله آموزش در مدارس، دانشگاه‌ها و آموزش خودمراقبتی سطح سواد سلامت عموم جامعه را افزایش دهیم.
مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، هنر را رویکردی برای ارتقای سواد سلامت روان جامعه دانست و خاطرنشان کرد: برگزاری این جشنواره نگاه‌ها را به بحث سلامت روان متمرکز می‌کند و عکاسان می‌توانند با عکس مفاهیمی از قبیل انگ‌زدایی بیماری‌های روانی، با هم ‌بودن و ... را منتقل کنند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: