کد خبر: 3782405
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
گروه معارف - مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌شمالی گفت: مراسم سوگواری و عزاداری ایام فاطمیه در ۱۰ امامزاده شاخص استان برگزار می‌شود.

برپایی مراسم ایام فاطمیه در امامزاده‌های خراسان‌شمالیحجت‌الاسلام عظیم آسوده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌شمالی، با بیان اینکه مراسم عزاداری در دهه اول فاطمیه از شب گذشته در امامزاده‌های شاخص استان آغاز شده، اظهارکرد: این مراسم همزمان با نماز مغرب و عشاء و همراه با سخنرانی و اجرای نیت واقفان در شب‌های ۲۹ و ۳۰ دی ماه نیز برگزار می‌شود.
وی افزود: امامزاده حمزه رضا(ع) شیروان، امامزاده عبدالرحمن(ع) خرق، امامزاده محمد(ع) چوکانلو، امامزاده حعفر بن موسی(ع) کوشکی، امامزاده حمزه بن موسی(ع) دهنه شیرین وامامزاده سیدعباس(ع) در زمره امامزاده‌های شاخصی هستند که در آستانه آن‌ها به اجرای برنامه می‌پردازیم.
وی خاطرنشان کرد: مراسم عزاداری ایام فاطمیه به صورت ویژه در ۲۸ و ۲۹ و ۳۰ دی ماه، همزمان با نماز مغرب و عشاء در آستان مقدس امامزاده سید عباس ابن موسی ابن جعفر (ع) با سخنرانی حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، حجت‌الاسلام قوی بنیه و با مداحی حاج علی لنگری، کربلایی محمد علی بخشی، کربلایی روح‌الله عطاردی برگزار می‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: