کد خبر: 3782956
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۰
گروه سیاست و اقتصاد - نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه مسئولان باید به زیرمجموعه های خود بسپارند با مردم برخورد اخلاق مدارانه داشته باشند، گفت: خدمت به مردم، خدمت به ارزش های اسلامی است.

به گزارش ایکنا از گیلان، آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان امروز، 30 دی ماه در جلسه شورای اداری شهرستان رودسر، با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، اظهار کرد: رودسر از تاریخ سه هزار ساله برخوردار است و در اکتشاف به عمل آمده، مردم در دوره قبل از اسلام و حتی حضرت ابراهیم(ع) در این منطقه زندگی می کردند.

وی به شکوفایی منطقه رودسر پس از دوره اسلامی اشاره کرد و افزود: سابقه درخشان رودسر در دوره اسلامی و قبل از اسلام نشان دهنده پایداری و پایمردی مردم این منطقه است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه تقدیم 700 شهید، دو هزار جانباز و وجود مدافعان حرم نشان می دهد رودسر از ویژگی خاصی در استان برخوردار است، تصریح کرد: خدمت به مردم، خدمت به ارزش های اسلامی است و مسئولان در تمام کارها با همدیگر مشارکت داشته و مددکار یکدیگر باشند.

آیت الله فلاحتی سیل کاکرود را سخت تر از دیگر مناطق گیلان خواند و بیان کرد: در مجموع سیل های اخیر 500 میلیارد تومان به استان خسارت وارد کرده است.

وی بر لزوم بازسازی راه روستایی کاکرود تاکید کرد و گفت: مسئولان در اجرای پروژه ها استحکام را مد نظر داشته باشند.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه کشاورزان مطالباتی دارند، خاطرنشان کرد: فرهنگ بیمه محصولات کشاورزی هنوز نهادینه نشده و این امر مشکلاتی را برای کشاورزان ایجاد کرده است.

آیت الله فلاحتی توجه به نیاز کشاورزان را سبب جلوگیری از تغییر کاربری اراضی و مهاجرت به شهرها عنوان کرد و یادآور شد: بیکاری یکی از گلایه های مردم از مسئولان است. همچنین مسئولان باید به زیرمجموعه های خود بسپارند با مردم برخورد اخلاق مدارانه داشته باشند و مشکلات را به طور عاقلانه با جامعه در میان بگذارند.

نماینده ولی فقیه در گیلان خواستار آموزش روستاییان در راستای ایجاد اشتغال در منطقه شد و اظهار کرد: استفاده بهینه از آب نیازمند آموزش کشاورزان است. امیدوارم سد رودسر سریع تر به بهره برداری برسد، زیرا آب سد رودسر در تامین آب مورد نیاز منطقه تاثیرگذار خواهد بود.

وی تشکیل اتاق اندیشه ورز در پیشرفت و تعالی ادارات را مهم دانست و بیان کرد: تمام مشکلات اقتصادی جامعه را دولت به تنهایی نمی تواند برطرف کند و خیران دوست دارند در حل مشکلات مشارکت داشته باشند.

آیت الله فلاحتی همچنین به ایجاد مانع برای سرمایه گذاران توسط برخی از افراد تنگ نظر اشاره کرد و یادآور شد: از سرمایه گذارانی که به دنبال ویرانگری نیستند، باید استفاده کرد.

حجت الاسلام والمسلمین تقی روحانی، امام جمعه رودسر نیز، اضافه کرد: این شهرستان با ظرفیت های مادی و معنوی که دارد، بیش از این می تواند پیشرفت کند باشد، اما به نظر می رسد نگاه مسئولان استانی نسبت به رودسر باید تغییر پیدا کند و امیدوارم با حضور نماینده ولی فقیه در گیلان در این شهرستان شاهد رشد بالنده رودسر باشیم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: