کد خبر: 3784815
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۵
گروه فرهنگی - مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد استان سمنان از اجرای طرح سراسری سرود انقلاب در استان سمنان خبر داد و گفت: این طرح به‌صورت همزمان در سراسر کشور، ۱۲ بهمن اجرا می‌شود.

اجرای طرح سراسری «سرود انقلاب» در کانون‌های مساجد سمنان

به گزارش ایکنا از سمنان، به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت‌الاسلام محمدرضا حدادیان، مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد استان سمنان امروز، 7 بهمن از اجرای طرح ملی سرود کانون‌‌های مساجد کشور به‌مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب خبر داد و افزود: این طرح ملی به‌عنوان مهم‌ترین برنامه ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور بوده که متشکل از گروهی ۴۰ هزار نفره ویژه گروه‌های سرود آقایان و در رده سنی نوجوانان و جوانان 7 تا 40 سال برگزار می‌شود.

وی سهمیه استان سمنان در اجرای این طرح ملی 600 نفر از اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد سمنان را در قالب گروه سرود استان برشمرد و گفت: اعضای کانون‌های مساجد متحد الشکل و با لباس نماد پرچم جمهوری اسلامی ایران در این سرود ملی حضور خواهند داشت.

وی گروه‌های سرود را یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد دانست و متذکر شد: طرح ملی سرود جمعه، ۱۲ بهمن همزمان با ورود تاریخی معمار کبیر انقلاب در مصلاهای نماز جمعه سراسر کشور برگزار می‌شود.

حدادیان ادامه داد: در این روز سرود «خمینی ای امام» با همان ملودی و تغییری در سبک شعر، مناسب با روحیات جوانان امروز و پیشرفت‌های کشور و لبیک به منویات رهبری اجرا می‌شود.

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد استان سمنان یادآور شد: سرود دومی که این گروه‌ها اجرا می‌کنند، سرودی به‌مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب است که شعر و ملودی آن ساخته شده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: