کد خبر: 3785603
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۷
علی مطهری نوشت؛
گروه شبکه اجتماعی ــ نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم در اخلاق باختیم و هم در فوتبال، نوشت: وقتی ما در دنیا از سوی آمریکا و اسرائیل، منافقانه متهم به حمایت از تروریسم و خشونت هستیم، رفتاری که آقایان آزمون، حاج صفی و رضائیان از خود نشان دادند ضربه‌ای مهلک به ملت ایران بود و این افراد باید تنبیه شوند.

واکنش مطهری به بی‌اخلاقی در بازی ایران و ژاپنبه گزارش ایکنا؛ علی مطهری، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به باخت ایران مقابل ژاپن در صفحه اینستاگرام خود نوشت: هم در اخلاق باختیم و هم در فوتبال، باخت ما در مقابل ژاپن نشان داد که تیم ملی فوتبال کشور ما هم از نظر روحی و روانی آماده برای مسابقات بزرگ نبود و هم از نظر اخلاقی و فرهنگی؛ تیمی که با خوردن یک گل از هم می‌پاشد و نمی‌تواند داشته‌های خود را به نمایش بگذارد، از نظر روحی و روانی آماده نیست و معلوم می‌شود از این جهت روی آن کار نشده است.

همچنین تیمی که پس از باخت در مقابل تیم مقابل، عنان از کف می‌دهد و به افراد تیم حریف حمله می‌کند، علاوه بر فوتبال در اخلاق هم باخته و ملت خود را در افکار عمومی جهان بازنده کرده است. وقتی ما در دنیا از سوی آمریکا و اسرائیل، منافقانه متهم به حمایت از تروریسم و خشونت هستیم، رفتاری که آقایان آزمون، حاج صفی و رضائیان از خود نشان دادند ضربه‌ای مهلک به ملت ایران بود و این افراد باید تنبیه شوند. این‌ها بازی در تیم ملی را بازی در کوچه و محله اشتباه گرفته‌اند و نمی‌فهمند که رفتار آن‌ها، رفتار و فرهنگ ملت ایران را به دنیا منتقل می‌کند.

از سوی دیگر اعتراض بیش از حد به داور که در بازی‌های داخلی ما یک رسم و عادت شده است، خود را در بازی ملی نشان داد و شد آنچه نباید می‌شد. باید از همه این‌ها برای آینده درس گرفت.

خلاصه تیمی که می‌توانست قهرمان آسیا شود، به خاطر ضعف روحی و روانی و اخلاقی نتوانست به این مقام برسد و دل مردم را در شرایط فعلی که به شدت به آن نیاز داشتند، شاد کند. این تیم همه شرایط قهرمانی را داشت اما شخصیت قهرمانی نداشت.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: