کد خبر: 3786062
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۶
گروه فرهنگی ـ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از اجرای گروه سرود یک هزار و 600 نفری توسط اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان خبر داد و گفت: این تعداد یک رکورد از لحاظ تعداد اعضای یک گروه سرود، محسوب می‌شود.

به گزارش ایكنا از فارس، صابر سهرابی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس امروز، 10 بهمن با اشاره به اینکه سرود 40 هزار نفری در مصلی‌ها و اماکن مذهبی سراسر کشور برگزار می‌شود، گفت: سرود یکی از هنرهای قابل توجه محسوب می‌شود و فارس همواره در سرود حرف‌هایی برای گفتن داشته است.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای انقلاب اسلامی هم سرودهای حماسی و انقلابی به شور آن ایام می‌افزود، یادآور شد: سهم استان فارس برای اجرای این سرود، تعداد یک هزار و 600 نفر از اعضای گروه سرود کانون‌های مساجد است و مابقی استان‌ها هم تعداد مشخص شده را به تناسب تعداد کانون‌های خود خواهند داشت که در مجموع 40 هزار نفر در سراسر کشور خواهد شد.
دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس با بیان اینكه سرود یک هزار و 600 نفره در روز 12 بهمن همزمان با سالروز ورود حضرت امام(ره) به میهن اسلامی به اجرا در می‌آید، گفت: این سرود به همت کانون فرهنگی و هنری پادگان «احمدبن موسی(ع)» به اجرا در می‌آید و با توجه به اینکه سال‌های گذشته سرود یک هزار و 357 نفره بود، تعداد یک هزار و 600 نفر به عنوان رکورد جدیدی محسوب می‌شود که متعلق به بچه‌های مسجدی است.
وی با اشاره به اینکه این گروه توسط محمدرسول لرنژاد، از مربیان سرود استانی آماده شدند، افزود: سرودهای «خمینی، ای امام»، «سرود ملی جمهوری اسلامی» و «ای ایران من» برای این مراسم آماده شده است و اجرا می‌شود.
سهرابی اضافه کرد: روز گذشته هم تمرین این گروه در حافظیه و حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) اجرا و توسط تیم شبکه یک ضبط شد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: