کد خبر: 3787067
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۵
گروه اجتماعی ــ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در رابطه با نرخ بیکاری استان گفت: نرخ بیکاری در استان طی تابستان سال جاری ۱۴.۸ درصد و در پاییز ۱۳.۶ درصد بوده است.

نرخ بیکاری ۱۳.۶ درصدی در آذربایجان غربی

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، رضا نقی‌زاده، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی صبح امروز، 14 بهمن‌ماه‌ در نشست خبری به‌مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با اشاره به وظایف اداره‌کل کار و رفاه اجتماعی، اظهار کرد: سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی به‌منظور تنظیم روابط کار، بررسی و رفع مسایل و مشکلات جامعه کارگری، تنظیم روابط کارگری و کارفرمایی با بهره‌گیری از ساز‌وکار در راستای سیاست حفظ و صیانت از نیروی کار و کارگر، سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی به‌منظور تعمیم و گسترش نهادهای مدنی و تشکل‌ها در حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تنظیم مقررات و ضوابط، معیارها و توصیه‌نامه‌های ایمنی و استانداردهای کار و تعیین حداقل دستمزد سالیانه کارگران در شورای عالی کار و سایر وظایف خدماتی این اداره است.
وی با بیان اینکه افراد جویای کار باید به کاریابی‌های مجاز و دارای مجوز مراجعه کنند، ادامه داد: ۳۵ مرکز کاریابی داخل و خارج از کشور جهت ایجاد اشتغال جوانان و مهیا کردن شرایط سرمایه‌گذاری ایجاد شده است.
نقی‌زاده افزود: با ۸ دانشگاه استانی جهت فراهم کردن شرایط کاری برای دانشجویانی که فارغ‌التحصیل می‌شوند، قرار‌داد منعقد کردیم تا بعد فراغت از تحصیل دچار مشکل در امر مهارت در بازار کار نشوند.
وی به تسهیلات اشتغال پایدار و روستایی اشاره کرد و گفت: کل تسهیلات ابلاغی برای اهدا به روستاییان برای اشتغال پایدار به میزان ۲۷۰ میلیارد تومان با دو هزار و ۶۳۲ طرح مصوب با اشتغال‌زایی به تعداد ۸ هزار و ۱۶۷ نفر است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی با بیان اینکه تعاونی‌های اعتباری استان نیز ۱۳۱ مورد است، ادامه داد: در 131 تعاونی اعتباری حدود ۵۱ هزار و 313 نفر عضویت داشته و تعدادی از آن‌ها با کارمزد صفر تا ۴ درصد تسهیلات به اعضا خود اهدا می‌کند.
وی تعداد تعاونی‌های مرزنشین را ۲۶ عدد عنوان اعلام کرد و افزود: به‌صورت فعال جمعیتی بالغ بر ۲۴۲ نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد و از طرف مقام عالی استان اخیرا وجوه قابل‌توجهی از درآمدهای نفتی به آن‌ها پرداخت شده است.
نقی‌زاده با اشاره به فعالیت شرکت‌های تعاونی مسکن مهر در 10 سال گذشته تصریح کرد: 224 شرکت تعاونی مسکن مهر وجود دارد و در 10 سال گذشته 17 هزار و 311 واحد مسکونی مهر تحویل داده شده و بالغ بر 8 هزار و 771 طرح در حال اتمام است که در شهریور‌ماه 98 به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با اشاره به نرخ بیکاری در سال 96 گفت: در بهار سال گذشته نرخ بیکاری 11 درصد، تابستان 11.6 درصد، پاییز 15 درصد و زمستان 20.3 درصد بود، در بهار سال 97 حدود 14.9 درصد، تابستان 14.8 درصد و پاییز 13.6 درصد است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: