کد خبر: 3787984
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۶
گروه اجتماعی ــ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: از ابتدای فروردین‌ماه ۹۷ تاکنون استفاده از دیتاهای مرکز تبادل اطلاعات دولت موسوم به ان آی ایکس ۴۸ برابر شده است.

۴۸ برابر شدن استفاده از دیتاهای مرکز تبادل اطلاعات کشور

به گزارش ایکنا از سمنان، به نقل از خبرگزاری مهر، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناور ی اطلاعات شب گذشته، 16 بهمن در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای نظام در سمنان با بیان اینکه از ابتدای فروردین‌ماه امسال مرکز تبادل اطلاعات یا ان‌آی‌ایکس دولت الکترونیک به‌طورجدی ارتقا یافته است، اظهار کرد: تعداد تبادل ارتباط این مرکز از دو میلیون مورد به حدود ۹۶ میلیون رسیده است.

وی ادامه داد: این آمار نشان از ۴۸ برابر شدن حجم استفاده از دیتاهای سامانه ان‌آی‌ایکس می‌دهد، که خوشبختانه تعداد دستگاه‌های متصل نیز رشد قابل‌توجه داشته‌اند که در این راستا توانسته‌ایم در راستای دولت الکترونیک گام‌های خوبی را در سال جاری برداریم.

آذری جهرمی با بیان اینکه ۲۳ پروژه مصوب در این حوزه وجود دارد که بایستی تا سال ۹۹ این طرح‌ها به بهره‌برداری برسد، افزود: یکی از مهم‌ترین آن‌ها بحث سلامت است که در بابلسر طی دو هفته گذشته بازدیدهای اولیه انجام‌شده و پیشرفت‌های طرح پایلوت خوب بوده و با توجه به اینکه وزیر بهداشت رأی اعتماد گرفته احتمالاً هفته آینده با وی سفری به کرمان در همین موضوع خواهیم داشت.

وی متذکر شد: حذف اسناد کاغذی از چرخه ادارات و ارائه خدمات مانند کارت هوشمند و کارت سوخت تحت عنوان پروژه‌های دولت الکترونیک رسیدگی می‌شوند واقعیت این است که هرچند ما ۲۰ رتبه توانسته‌ایم در سطح دنیا ارتقا یابیم اما با جایگاه مطلوب خودمان فاصله داریم حال آنکه ظرفیت دولت الکترونیک در کشور می‌تواند ۱۰ برابر شود؛ لذا ما همه تلاش‌هایمان را صورت می‌دهیم.

وزیر ارتباطات و فناور‌ی اطلاعات اتفاقاتی که در کرمان افتاده در این سفر مرور می‌شود و امیدواریم بتوانیم اقدامات اجرایی برای اینکه چهار استان کشور را به‌صورت کامل در جریان طرح سلامت الکترونیک قرار دهیم، صورت گیرد و امیدواریم تا پایان اردیبهشت‌ماه ۹۸ اقدامت این حوزه پیاده‌سازی شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: