کد خبر: 3789533
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۹
وزیر ارشاد:
گروه هنر ــ سیدعباس صالحی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت برگزاری سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی «موسیقی فجر» پیامی صادر کرد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از روابط عمومی سی و چهارمین جشنواره «موسیقی فجر»، پیام سیدعباس صالحی به مناسبت برگزاری این دوره از جشنواره «موسیقی فجر» به شرح زیر است:
انقلاب اسلامی ایران حرکتی برمبنای خواست و اراده مردم و بر مدار فرهنگ غنی این سرزمین بوده است. مردمی بودن ویژگی برجسته انقلابی است که چهل‌سال قبل موجب همبستگی و اتحاد همه ایرانیان شد. اهالی فرهنگ و هنر هم دوشادوش مردم نقشی شایسته در انقلاب ایفا کردند و در این میان هنرمندان عرصه موسیقی جلوه‌های مردمی این هنر دیرین را عمق و معنا بخشیدند.
هنر موسیقی در همه دوران‌ها پشتوانه‌ای برای حرکت مردم این سرزمین بوده و هنوز هم حال و هوای روز‌های انقلاب با سرود‌ها و آوا‌های انقلابی رنگ و بویی دوچندان می‌گیرد.
برگزاری سی‌و‌چهارمین جشنواره «موسیقی فجر» در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، طراوت و شکوه این رویداد فرهنگی را دوچندان کرده است.
همراهی خانواده بزرگ موسیقی از نام‌آوران این عرصه تا جوانان جویای نام و امید‌های آینده موسیقی کشور در رویداد امسال از ویژگی‌های ارزشمند جشنواره سی و چهارم است که در کنار ریشه‌های تنومند موسیقی ایرانی، رویش‌های انقلاب را در این عرصه به تصویر می‌کشد. حضور همه‌گونه‌های موسیقی در کنار یکدیگر رنگین کمانی از اصالت و خلاقیت و توانایی هنرمندان موسیقی کشورمان را پدید آورده است که در جشنواره سی و چهارم به زیبایی هر چه بیشتر رخ نمایی می‌کند.
تردیدی نیست که امکانات و ظرفیت‌های عرصه موسیقی متعلق به همه مناطق، اقوام و گروه‌ها است و از این منظر در جشنواره پیش رو به گروه‌های خارج از تهران توجهی ویژه شده است. خوشبختانه پس از چند دوره توقف، امسال جشنواره همزمان در برخی از استان‌های کشور برگزار می‌شود.
به دست‌اندرکاران برگزاری جشنواره «موسیقی فجر» درود می‌فرستم و امیدوارم برگزاری این رویداد موجب ارتقای جایگاه موسیقی فاخر ایرانی و سربلندی هنرمندان کشور عزیزمان شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: