کد خبر: 3789539
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه:
گروه حوزه‌های علمیه ــ رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه با بیان اینکه یکی از محورهای فعالیت دفتر تبلیغات اسلامی در بُعد پژوهش است، گفت: این دفتر در یک سال گذشته توانسته ۷۶ عنوان پژوهشی را منتشر کند که یکی از آن عناوین «کاشف الغطاء» در پانزده جلد است.
۷۶ اثر پژوهشی در یک سال گذشته تولید شده است  به گزارش ایکنا به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین واعظی پیش از ظهر امروز 23 بهمن در دیدار با حضرت آیت‌الله علوی گرگانی ضمن قدردانی و تشکر از حضور گسترده مردم انقلابی در راهپیمایی روز 22 بهمن گفت: این حضور باشکوه مردم ایران اسلامی در راهپیمایی، حضوری دشمن‌شکن، دلگرم‌کننده و امید بخش بود.
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه افزود: همین حضور عظیم مردمی، مسئولیت مسئولان نظام و انقلاب را در خدمت‌رسانی بهتر و شایسته‌تر نگین کرده و می‌کند و امید است مسئولان نظام برای رفع مشکلات مردم قدم‌های جدی‌تری بردارند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به فعالیت‌های دفتر تبلیغات اسلامی اظهارکرد: دفتر تبلیغات اسلامی مسئولیت‌های مختلفی دارد که از جمله آنها در محورهای تبلیغ دین، آموزش و پژوهش است.
واعظی گفت: در عرصه تبلیغ دین و در جهت ارتقای امور دینی قدم‌های خوبی برداشته است که از جمله آن فعال بودن این دفتر در بیش از 20 استان است.
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه افزود: این دفتر از طریق ارتباط با مسئولین مختلف استانی مانند ائمه جمعه و ... با روحانیون ارتباط دارد و اقدام به آموزش به مبلغان در مسائل مختلف پاسخگویی به شبهات، تقویت روحانیون در مباحث معرفتی و معرفت‌افزایی شیعیان می‌کند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: امروز به دلیل شرایط حساس و ارتقای سطح علمی مردم، کارگاه‌های معرفتی و آموزشی برای ارتقای سطح علمی روحانیون به صورت مجازی برگزار می‌شود.
واعظی با اشاره به اینکه یکی دیگر از محورهای فعالیت این دفتر در بُعد پژوهش است، گفت: در این عرصه این دفتر در یک سال گذشته توانسته 76 عنوان پژوهشی را منتشر کند که یکی از آن عناوین «کاشف الغطاء» در 15 جلد است.
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه افزود: رسالت صیانت از مکتب اهل بیت(ع)، ترویج مبانی دینی و دفاع عالمانه از مکتب اهل بیت و پاسخگویی به شبهات دینی و برگزاری گفتمان دینی از دیگر فعالیت‌های این دفتر است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهارکرد: از دیگر فعالیت‌ها برگزاری 29 نشست علمی در طی سه ماه گذشته و در همین راستا تولید چهار کتاب درباره پاسخ به شبهات مراکز علمی، نهاد و سازمان‌های نظام بوده است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: