کد خبر: 3789554
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۳
گروه هنر ــ نمایش «U-Turn2» (بازگشت2) به کارگردانی داریوش نصیری با استناد به آیاتی از سه سوره قرآن‌کریم، سخنان حضرت امام خمینی(ره)، اصل پنجم قانون اساسی و اشعار مولانا در جشنواره بین‌المللی «تئاتر فجر» اجرا می‌شود.

داریوش نصیری، نویسنده و کارگردان تئاتر در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایکنا گفت: نمایش «U-Turn2» را من به اتفاق مرتضی وکیلیان طراحی و به نگارش درآورده‌ایم و آن را برای اجرا در بخش چهل‌سالگی انقلاب اسلامی سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی «تئاتر فجر» کارگردانی کرده‌ام.

وی ادامه داد: نمایش«U-Turn2» با اشاره به آیه 282 سوره مبارکه بقره، آیات 99 و 100 سوره مبارکه مؤمنون، سوره مبارکه حمد، سخنان حضرت امام‌ خمینی(ره)، اصل پنجم قانون اساسی و شعر «انسانم آرزوست» از مولانا نوشته شده است.

این بازیگر و کارگردان تئاتر گفت: موضوع این نمایش قانون‌مداری، رعایت نکردن قوانین الهی و انسانی از سوی گنه‌کاران، فرصت یکباره انسان برای زندگی، لزوم حرکت انسان در صراط مستقیم، حق‌الناس و ولایت فقیه است که پس از چند اپیزود به نقطه عطف آن یعنی سال1357 می‌رسد و سپس با چند مقطع زمانی از جمله پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، ایران در راه سازندگی، ایستادگی ایران خاتمه می‌یابد.

وی در پایان گفت: نمایش«U-Turn2» با مشارکت معنوی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و ناحیه مقاومت بسیج ابوذر تهیه وتولید شده و در روزهای پنجشنبه و جمعه دوم و سوم اسفند‌ماه ساعت 16 در محوطه باز تئاتر شهر به مدت 40 دقیقه اجرا خواهد شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: