کد خبر: 3789577
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۴
گروه فرهنگی ــ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: حدود چهار هزار نفر از اهالی این استان دهه فجر امسال فیلم‌های سی و هفتمین جشنواره فجر را تماشا کردند.
چهار هزار ایلامی فیلم‌های جشنواره فجر را تماشا کردند
عمران خودآموز، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، امروز در گفت‌وگو با ایکنا از ایلام، اظهار کرد: اکران این فیلم ها برای چهارمین دوره متوالی از 12 بهمن‌ماه به مدت یک هفته آغاز شد.
وی ادامه داد: از مجموع بازدیدکنندگان این فیلم‌ها 700 نفر دانش‌آموز که به‌صورت رایگان فیلم‌ها را تماشا کردند و مابقی نیز اقشار مختلف مردم بودند.
به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام در مجموع 15 فیلم در بخش سودای سیمرغ و نگاه نو در این مدت اکران شد که از این شمار پنج فیلم به بخش دانش‌آموزی اختصاص داشت.
خودآموز یادآور شد: فیلم های جشنواره بین‌المللی فجر امسال هر روز در قالب پنج سانس به‌عنوان بزرگترین رویداد سینمایی کشور در سینما فرهنگ ایلام به نمایش در آمد که با استقبال مردم روبه‌رو شد.
وی افزود: امسال این برنامه در مراکز استان‌ها از 12 تا 18 بهمن‌ماه با هدف ایجاد فضای اکران فیلم‌‌های فاخر تولید ملی و بهره‌مندی اقشار مختلف و علاقه‌مندان به حوزه فیلم و ایجاد فضای سینمایی اکران شدند.
خودآموز اضافه کرد: با توجه به تخریب سینما قدس ایلام، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سالن نمایش مجتمع فرهنگی ـ هنری را به سینما تبدیل کرده و از شهریور سال 1394 تاکنون روزانه به‌صورت مستمر فیلم‌های سینمایی روز ایران در این مکان اکران عمومی شده و شمار زیادی از مردم به تماشای این فیلم‌ها می‌نشینند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: