کد خبر: 3789809
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
گروه فرهنگی ـ مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از حضور سه شهر شیراز، اوز و صدرا در جمع كاندیداهای اصلی عنوان پایتختی كتاب ایران خبر داد.

به گزارش ایكنا از فارس، به نقل از روابط عمومی اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: بیست شهر توسط هیئت داوران در مرحله نهایی پنجمین پایتخت کتاب ایران انتخاب شدند که از این بیست شهر، یک شهر به‌عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی خواهد شد.
وی ادامه داد: سه شهر شیراز، اوز و صدرا امسال نیز توانستند در بین بیست شهری باشند که مرحله نهایی انتخاب پایتخت کتاب ایران راه یابند.
سهرابی با بیان اینكه ٥٩ شهر و روستا از فارس در پنجمین دوره پایتخت کتاب ایران شرکت کرده بودند، گفت: مراسم اختتامیه انتخاب و معرفی پنجمین پایتخت کتاب ایران با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و تعدادی از مسئولان کشوری و اهالی قلم و فرهنگ روز ۴ اسفند ۱۳۹۷ در سالن همایش‌های بین‌المللی کتابخانه ملی ایران برگزار خواهد شد.
مدیركل ارشاد فارس یادآور شد: فراخوان پنجمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران در ابتدای شهریورماه ۱۳۹۷ از سوی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد شهرها و روستاهای دوستدار کتاب ایران اعلام شد و استقبال گسترده شهرهای کشور از این برنامه باعث شد دو مرحله مهلت ارسال آثار به این برنامه تمدید شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: