کد خبر: 3790054
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴
گروه بین‌الملل ـ «ایلهان عمر» نماینده مسلمان کنگره آمریکا به درخواست کناره‌گیری یا استعفای وی از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور پاسخ داد.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری عربی پست؛ وی که این روزها به یهودی‌ستیزی متهم شده است، در حساب کاربری خود در توئیترخطاب به ترامپ نوشت: شما در طول زندگی خود علیه مسلمانان، یهودیان، مردم بومی، سیاه‌پوستان و مهاجران نفرت‌فروشی کردی. من از افرادی که از سخنانم متأثر شدند، درس‌هایی آموختم؛ شما چه زمانی خواهی آموخت؟

ایلهان عمر روز یکشنبه (21 بهمن ماه) با انتشار مطلبی در توئیتر ضمن انتقاد از کمک‎های آمریکا به اسرائیل، نقش لابی صهیونیستی آیپک در آمریکا را زیر سؤال برده بود که این سخنان به شدت مورد انتقاد قرار گرفت و برخی این نماینده کنگره را به یهودی‌ستیزی متهم کردند.

عمر در واکنش به این انتقادات از اینکه از گفته‌هایش برداشت ضدیهودی صورت گرفته، عذرخواهی کرد، اما همزمان بر نقش مشکل‌ساز لابی‌گران در سیاست آمریکا تأکید کرد.

علی‌رغم عذرخواهی ایلهان عمر، ترامپ عذرخواهی وی را کافی ندانست و خواستار استفای او از کنگره شد.

از سوی دیگر «کاتی هالبر» یکی از بانوان یهودی آمریکا ضمن حمایت از ایلهان عمر تأکید کرد: منتقدان این عضو مسلمان کنگره، نماینده همه یهودیان نیستند و نباید دو مسئله هویت یهودی و انتقاد از اسرائیل را با یکدیگر مخلوط کرد.

انتهای پیام

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: