کد خبر: 3790059
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸
گروه اجتماعی- نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خراسان جنوبی از نظر زیرساخت‌ها مغفول مانده است، گفت: دوبانده شدن راه‌ها در این استان بسیار کند پیش می‌رود.

به گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، نظر افضلی، امروز 25 بهمن، در شورای اداری استان با حضور رئیس دیوان محاسبات کشور ضمن تسلیت شهادت مرزبانان و تشکر از حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، اظهار کرد: خراسان جنوبی با خشکسالی ۲۰ ساله دچار عقب ماندگی تاریخی است.
وی با اشاره به اینکه این خشکسالی روی اقتصاد منطقه، اقتصاد کشاورزی و زندگی مردم تاثیر گذاشته است، افزود: 30 درصد مردم نهبندان و سربیشه مجبور شدند در این شرایط تحت پوشش کمیته‌های حمایتی قرار گیرند.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی از نظر زیرساخت‌ها مغفول مانده است، تصریح کرد: دوبانده شدن راه‌ها در این استان بسیار کند پیش می‌رود.
افضلی با بیان اینکه یکی از شاخص‌های اصلی توسعه، راه آهن است، اظهار کرد: متاسفانه در این شرایط، سرمایه گذاران برای آمدن به استان و سرماتیه گذاری ترغیب نمی‌شوند.
وی بیان کرد: در حال حاضر ۴۰۰ روستا در استان با تانکر آبرسانی می‌شود و بودجه‌ای که برای تامین آب در نظر گرفته شده، کم است.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این وضعیت مهاجرت افزایش می‌یابد که تنها در نهبندان ۷ هزار نفر کاهش جمعیت داشتیم و دلیل این امر این است که زیرساخت‌ها به درستی پی ریزی نشده است.
افضلی با اشاره به عدم توسعه استان، افزود: باید نگاه به استقرار مردم در شرق کشور نگاه امنیتی باشد چرا که چوپانان این منطقه، دیده بانان جمهوری اسلامی هستند.
وی با اشاره به اینکه وجود امنیت نباید باعث شود که توجه به مردم استان کاهش یابد، یادآور شد: بحث قوانینی محاسبات در استان به خوبی رعایت می‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: