کد خبر: 3790063
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۶
گروه اجتماعی- نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش اعتماد عمومی و بالا بردن عدالت اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و غیره می‌تواند موجب در صحنه نگه‌داشتن مردم شود افزود: اگر مردم در صحنه و همراه با حاکمیت باشند به کشور گزندی نخواهد رسید.

بالا بردن عدالت اجتماعی، موجب حفظ مردم در صحنه‌های مختلف کشور می‌شود

به گزارش ایکنا از سمنان، احمد همتی، نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی صبح امروز25 بهمن در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان سمنان با حضور سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در سالن جلسات مدیریت بحران استانداری اظهار کرد: افزایش اعتماد عمومی و بالا بردن عدالت اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و غیره می‌تواند باعث در صحنه نگه‌داشتن مردم شود که اگر مردم در صحنه و همراه با حاکمیت باشند به کشور گزندی نخواهد رسید.

وی ادامه داد: آشنایی مردم با حملات سایبری و میکروبی و شیمیایی موجب تقویت بیشتر امنیت کشور می‌شود که در این راستا این مقوله مانند  پیشگیری در حوزه بهداشت است که هر چه در این زمینه کار صورت گیرد هزینه‌ها کمتر و امور بهتر پیش خواهد رفت.

همتی با اشاره به اینکه پیشگیری دارای دو بخش است، یاداور شد: خطرات بالفعل مانند تأسیسات و تجهیزاتی که با یک حادثه چه طبیعی و چه انسانی می‌تواند خطرآفرین باشد و بخش دوم خطرات و تهدیدات بالقوه که می‌تواند باعث خطر شود باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: سمنان در حوزه موقعیت جغرافیایی خاصی برای پدافند غیرعامل قرار دارد که همجواری با هشت استان، همسایگی با ۴۰ میلیون نفر جمعیت همچنین در حدود ۲۰ میلیون تردد و نقشه خاص توپوگرافی و تراکم کم جمعیت، استان را در موقعیت ویژه‌ای قرار داده است.

گفتنی است  امروز25 بهمن  مانور تخلیه اضطراری در مسکن مهر شهرک پیامبر اعظم سمنان برگزار می‌شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: