کد خبر: 3790065
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۱
گروه فرهنگی ـ رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد از چاپ مجموعه شعر آیاتای (لنگه ماه) شامل اشعار منتخب ۵۸ شاعرترک قشقایی برای اولین بار خبر داد.

چاپ مجموعه شعر «آیاتای» در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش ایکنا از کهگیلویه و بویراحمد، به نقل از روابط عمومی حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد، ‌شریف اسلامی، رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد روز گذشته،‌ 24 بهمن‌ماه اظهار کرد: این مجموعه شامل ۱۷۱ شعر در ۳۳۹ صفحه به صورت موضوعی و با ترتیب الفبایی نگاشته شده که با راهنمایی آغازین کتاب که توسط مكلف انجام شده، برای تمامی مخاطبان قابل فهم و درک است.
وی افزود: هدف از تالیف این اشعار آشنایی نسل جوان با شعرای قدیم و جدید قشقایی و شیوه نگارش به این زبان و گویش و همچنین تهیه یک منبع متنوع برای خوانندگان، مداحان، موسیقیدان‌ها و سایر هنرمندان جهت تولید آثار هنری بوده است.
رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: کتاب آیاتای توسط نوذر استوار تالیف شده و با ۱۶ موضوع شامل دعا و نیایش، مدح حضرت رسول(ص) و ائمه اطهار(ع)، واقعه عاشورا، انتظار، بهار، جوانی و پیری، پدر و مادر، کوچ و ایل، باران، زبان مادری، عاشقانه‌ها، معلم، ماه رمضان و ایران و انقلاب اسلامی به زبان ترکی و گویش قشقایی به رشته تحریر درآمده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: