کد خبر: 3790083
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵
گروه اجتماعی ـ مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: عیدی 500 خانوار زیرپوشش این صندوق بهمراه حقوق و مستمری بهمن‌ماه آنها پرداخت شده و قابل دریافت است.

عیدی 500 خانوار عضو صندوق بیمه عشایری کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد

به گزارش ایکنا از کهگیلویه و بویراحمد، عیسی کریمی، مدرس درس کارآفرینی در دانشگاه‌های کهگیلویه و بویراحمد امروز،‌ 25 بهمن‌ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این افراد می‌توانند با در دست داشتن کارت ملی به یکی از شعب بانک کشاورزی در استان مراجعه و عیدی خود را دریافت کنند.
وی افزود: مبلغ عیدی خانواده‌هایی که حکم مستمری آنها بیش از 6 ماه صادر شده 400هزار تومان و آنهایی که کمتر از این مدت هستند نیز 250 هزار تومان است.
مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: 64 هزار و 586 خانوار در این استان مشمول بیمه اجتماعی بوده که از این تعداد تاکنون23 هزار خانوار عضو شده‌اند.
کریمی با اشاره به برخی شرایط نام نویسی و عضویت در صندوق بیمه روستایی و عشایری، بیان کرد: افرادی که سنشان بالای 18 سال و زیر 50 سال است می‌توانند به فرمانداری‌ها بخشداری‌ها و امور عشایر هر شهرستان مراجعه و از مزایای بازنشستگی، از کارافتادگی کلی و مستمری ماهانه بهره‌مند شوند.
وی یادآور شد: این افراد با پرداخت سالی 240 هزار تومان و حداکثر سالی 540 هزار تومان از مزایای صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایری بهره مند خواهند شد.
مدرس رشته معماری در دانشگاه‌های کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: البته دولت نیز 2 برابر این مبالغ را برای کمک به خانواده‌های عضو صندوق پرداخت می کند.
کریمی عنوان کرد: کسانی که سنشان نزدیک به 50 سال یعنی متولدین سال 1347 تا پایان سال جاری فرصت نام نویسی و عضویت در صندوق بیمه روستایی و عشایری را دارند.
وی تاکید کرد: کشاورزان غیرساکن در روستا، روستائیان و عشایر، شاغلان فصلی و ساکنان شهرهای زیر20هزار نفر، مربیان مهدکودک ها، رانندگان حمل بار و مسافر برون شهری در روستا‌ها و شهرهای زیر 20هزار نفر و کارکنان مراکز و شرکت‌های وابسته به سازمان نظام مهندسی کشاورزی، منابع طبیعی و دامپزشکی می‌توانند بیمه اجتماعی شوند.
مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این صندوق به علت صنعتی نبودن استان تاکنون به آنچه مدنظر بود نرسیده و تعداد بیمه شده ها نسبت به مشمولان پایین است، افزود: این صندوق در 13سال گذشته با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی گسترده سعی در ترغیب و تشویق خانواده های روستایی و عشایری برای بهره مندی از مزایا و خدمات آن کرده است.
کریمی اظهار کرد: ارائه خدمات بیمه اجتماعی به کاهش فقر، بهبود زیرساخت‌های اقتصادی و در نتیجه توسعه اقتصادی و اجتماعی بخش کشاورزی، روستایی و عشایری می‌انجامد.
وی ادامه داد: پرداخت دو برابر سهم بیمه شده توسط دولت، امکان نقل و انتقال سوابق بیمه شده و دریافت مستمری پیری پس از 15سال پرداخت حق بیمه و داشتن 65 سال سن از ویژگی‌های صندوق اجتماعی بیمه کشاورزان، عشایر و روستائیان است.
مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستائیان به شهر، کاهش اختلاف طبقاتی و بالابردن سطح زندگی روستائیان و عشایر، تامین امنیت اجتماعی و بازتولید عادلانه درآمد را از دیگر مزایای عضویت در صندوق بیمه روستایی و عشایری اعلام کرد.
کریمی افزود: یک بیمه شده با 15سال بیمه و 65 سال سن و 10 سال پرداخت حق بیمه با سن 70 سال بازنشسته این صندوق محسوب می‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: