کد خبر: 3790093
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵
گروه بین‌الملل ـ «یوسف الصدیق» اندیشمند تونسی، آموزش کل قرآن به کودکان را اهانت به کلام خدا توصیف کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری t24.tn؛ «یوسف الصدیق» اندیشمند تونسی دراین باره تصریح کرد: کلام خداوند به دلیل وجود ترکیب‌ها و جملاتی که معانی آنها به هنگام حفظ باید فهمیده شوند، به تدبر نیاز دارد و آموزش قرآن به کودکان، اهانت به کلام خداوند به شمار می‌رود.

وی در گفت‌و‌گو با شبکه «نهم» تونس با بیان این که آموزش دینی در صورتی که معلم از آگاهی بالایی برخوردار نباشد، برای کودکان سخت است، گفت: می‌توان قرآن را زمانی که کودکان به سن تدبر و فهم مطالب برسند، به آنها آموخت.

این سخنان در حالی گفته شده است که مقامات تونس پیش از این مدرسه قرآنی «ابن عمر» در منطقه الرقاب از توابع استان «سیدی بوزید» را بسته و مدیر آن را به اتهام قاچاق انسان بازداشت کردند.

علاوه بر این نیروهای امنیتی تونس رایانه‌ها و کتاب‌های دینی این مدرسه را توقیف و دانش آموزان را از این مدرسه بیرون کرده و به یکی از مراکز وابسته به وزارت آموزش و پرورش منتقل کردند.

دولت تونس در این باره اعلام کرد: اقدامات سختگیرانه‌ای را علیه آنچه جمعیت‌های غیرقانونی که مدارس قرآنی را در این کشور اداره می‌کنند، در پیش خواهد گرفت.

همچنین زیر زنان تونس درباره وجود مدارس قرآنی در این کشور گفت: چنین اماکنی بی حساب و کتاب بوده و آموزش قرآن در کتاب‌ها و برنامه‎های درسی مدارس گنجانده شده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: