کد خبر: 3790135
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
گروه فعالیت‌های قرآنی ـ رئیس دارالقرآن استان همدان گفت: سومین همایش حفاظ قرآن کریم استان با حضور 250 حافظ بالای 5 جز برگزار شد.

 

سومین همایش حفاظ قرآن کریم همدان برگزار شد

 غلامرضا فرهادی، رئیس دارالقرآن استان همدان، پنج شنبه، 25 بهمن ماه در حاشیه برگزاری همایش حافظان قرآن کریم در گفت و گو با  ایکنا از همدان اظهار کرد: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم، سومین همایش حفاظ قرآن کریم برگزار شد.

وی با بیان اینکه دو دوره همایش قبل با توضیحات آیین‌نامه توسط نماینده سازمان دارالقرآن و دوره آموزشی توسط اساتید حفظ برتر کشور انجام گرفت افزود: سومین همایش حفاظ قرآن کریم با حضور کارشناس دبیرخانه اعطای مدرک تخصصی حفاظ سازمان دارالقرآن در راستای تبیین مزایا و امتیازات مدرک تخصصی حفظ انجام گرفت.

فرهادی با بیان اینکه بیش از 250 حافظ بالای 5 جزء قرآن در سومین همایش حفاظ قرآن کریم استان حضور داشته‌اند اضافه کرد: در این همایش ارشناس دبیرخانه اعطای مدرک تخصصی حفاظ سازمان دارالقرآن کشور به بیان آیین نامه طرح حفظ، آزمون‌های شفاهی و کتبی، شیوه حفظ و امتیاز و مزایا این طرح توضیحات لازم را مبذول داشتند.

رئیس دارالقرآن استان همدان گفت: کسانی که همپا با این طرح پیش می‌روند، در سطوح مختلف موفق به دریافت مدرک می‌شوند به گونه‌ای که به حفاظ دارای مدرک درجه 1 مدرک دکتری علوم قرآنی اعطا می‌‌شود.

وی ابراز کرد: طرح اعطای مدرک حفظ به حفاظ قرآن تنها طرح ملی است که به امضا رئیس اداره تبلیغات اسلامی تهران و وزیر فرهنگ و ارشاد رسیده و به حفاظ گواهی نامه معتبر اعطا می‌شود که می‌توانند از امتیاز و تسهیلات آن بهره مند شوند. 

فرهادی با بیان اینکه حافظان این طرح در حوزه‌ها و مکان‌های مختلف اقدام به حفظ قرآن کریم می‌کنند گفت: در پیش دبستانی و مراکز قرآنی این طرح در حال اجرا است اما جامعه‌القرآن بیشتر از سایر نهادها ورود تخصصی در این حوزه داشته است.

 

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: