کد خبر: 3790139
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
گروه اجتماعی ـ معاون حقوقی و ثبتی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه فارس از وجود 149 هزار و 609 موقوفه در این استان خبر داد كه 12 هزار موقوفه بعد از انقلاب احیا شده است.

به گزارش ایكنا از فارس، داوود عسکرپور، معاون حقوقی و ثبتی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه فارس امروز، 25 بهمن‌ماه گفت: در دوران پهلوی و با اجرای قانون اصلاحات اراضی، متأسفانه موقوفات از وقفت خارج شد و ظلم بزرگی به موقوفات کشور و اراضی موقوفه صورت گرفت.
وی افزود: در این دوران و برخلاف شرع مقدس، اراضی و املاک موقوفه فروخته می‌شد که با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و با صدور فتوا و حکم تاریخی امام خمینی (ره) در همان روزهای نخست و مبنی بر اینکه موقوفات باید به حالت وقفت باقی بماند و عمل به وقف شود؛ قانون ابطال اسناد فروش موقوفات و رقبات به تصویب رسید.
عسکرپور گفت: از این زمان، موقوفات بسیاری در سراسر کشور احیاء شد که احیای این موقوفات، خدمات گسترده‌ای را در حق جامعه انجام داد.
وی بیان كرد: در فارس این مسئله به‌گونه‌ای پیش رفت که هم‌اکنون تعداد 149 هزار و 609 موقوفه در این استان وجود دارد که تعداد 12 هزار و 523 موقوفه پس از انقلاب احیا شده است.
معاون حقوقی و ثبتی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه فارس در پایان این نكته را یادآور شد: این موقوفات شامل 196 هزار 484 رقبه وقفی است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: