کد خبر: 3790148
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳
نویسنده برجسته کشور:
گروه اجتماعی - اسلاملو با بیان اینکه نگاه اسلام نسبت به جایگاه زن مظلوم واقع شده است، گفت: اسلام زیباترین و متعالی ترین نگاه را به زن دارد که در جنجال های دنیای غرب نسبت به حقوق زنان دیده نمی شود.

به گزارش ایکنا از گیلان، نعیمه اسلاملو، نویسنده برجسته کشور امروز، 25 بهمن ماه در آیین «چهل قلم» که به همت نهاد کتابخانه های عمومی استان گیلان در رشت برگزار شد، با بیان اینکه به واسطه تحصیل در دانشگاه و آشنایی با علوم انسانی دغدغه های فرهنگی و اجتماعی پیدا کردم، گفت: حوزه فعالیت و پژوهش هایم را خانواده و جایگاه زن در جامعه قرار دادم.

وی اظهار کرد: در پژوهش هایم دریافتم که نگاه اسلام نسبت به جایگاه زن مظلوم واقع شده است، زیرا  اسلام زیباترین و متعالی ترین نگاه را به زن دارد که در جنجال های دنیای غرب نسبت به حقوق زنان دیده نمی شود. متاسفانه جامعه دینی و اسلامی ما نیز آگاهی درست و دقیقی از این جایگاه ندارد.

نویسنده برجسته کشور در حوزه حجاب و خانواده «مسیح علی نژاد» را به عنوان پرچمدار دفاع از حقوق زنان ایران دانست و یادآور شد: نهایت مطالبه این به ظاهر مدافع جایگاه و حقوق زنان به آزادی در پوشش خلاصه می شود، اما دستاوردهایی که انقلاب اسلامی در حوزه حقوق زنان داشته است، بسیار فراتر از پوشش است.

اسلاملو کتاب «فرشته ها هم عاشق می شوند» را برگرفته از زندگینامه یکصد نفر از زنان کشور در دوران انقلاب و دفاع مقدس دانست و عنوان کرد: این کتاب در ژانر داستانی و عاشقانه جایگاه زن در اندیشه اسلامی و تقابل آن با اندیشه معاند را تبیین می کند.

وی نقش زنان در تاریخ سازی را کمتر از مردان ندانست و یادآور شد: زنان عفیف و پاکدامن آینده را پایه ریزی می کنند و لذا سعی کردم به مسئله عفاف و حجاب در کتاب هایم بپردازم، اما اشاره مستقیم نداشته باشم و از طریق مفاهیم آن را انتقال دهم که اثرگذاری بیشتری داشته است.

خالق اثر «حریم ریحانه» کتاب را غذای روح نسل ما دانست و بیان کرد: امروزه با مسائل و مشکلات متعددی در حوزه چاپ و نشر کتاب از جمله گرانی کاغذ مواجه هستیم لذا هزینه کردن در این راه جهاد است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: