کد خبر: 3791015
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۰
گروه معارف ــ مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: امروزه با وجود هجمه‌های مختلف از سوی دشمن، بهترین راه مقابله با تهاجم فرهنگی گسترش و ترویج فرهنگ دینی است.

لزوم ترویج فرهنگ دینی برای مقابله با تهاجم فرهنگی در جامعه

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، حجت‌الاسلام سالاری‌مکی، مدیر حوزه علمیه خراسان‌شمالی اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مواردی که دشمن جهت ضربه زدن به نسل امروز از آن بهره برده است، استفاده از ظرفیت رسانه‌ها در ترویج فرهنگ مبتذل غربی است.

وی عنوان کرد: از این رو برگزاری جشنواره و برنامه‌های با موضوعات فرهنگی و قرآنی جهت تبیین مسائل فرهنگی و آشنایی بیشتر بافرهنگ اسلامی مهم است.

سالاری مکی افزود: برای مقابله با تهاجمات فرهنگی استفاده از پتانسیل جشنواره‌ها و ترویج آموزه‌ها و معارف دینی با کار فرهنگی باید مورد توجه باشد.

وی با اشاره اینکه پیامبر اکرم (ص) و بسیاری از پیامبران و امامان برای معرفی و ترویج آموزه‌های دینی از آثار هنری، نمایشی استفاده می‌کردند، عنوان کرد:حضرت محمد (ص) برای معرفی حضرت علی (ع) برای نبوت که یکی از مهمترین رسالت‌های ایشان بود از حالت نمایشی استفاده کرد تا ماندگاری و اثرگذاری بهتری داشته باشد.

مدیر حوزه علمیه خراسان‌شمالی افزود: در دین مبین اسلامی منبع غنی و کاملی از آموزه‌ها برای سعادت انسان‌ها وجود دارد، از این رو ترویج معارف اسلامی در غالب کار فرهنگی و هنری یکی از اولویت‌های جشنواره فرهنگی و قرآنی است که امسال برای اولین بار در استان توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال اجراست.

سالاری مکی گفت: زمانی که مباحث دین در قالب کار هنری بیان شود اثر گذاری، ماندگاری و جذابیت بیشتری دارد و به ویژه با تصویر سازی برای نسل جدید آینده آیات و معارف بر دل و ذهن می‌نشیند.

وی عنوان کرد: امروزه که دشمن با فیلم‌های مبتذل می‌خواهد افکار منفی خود را بر جامعه اسلامی پیاده کند، چرا ما نباید از ظرفیت هنر، فیلم و نمایش و آثار هنری در جهت ترویج معارف دینی و قرآنی خود استفاده نکنیم.

مدیر حوزه علمیه خراسان‌شمالی گفت: با برگزاری این جشنواره‌ها برای جوانان و نوجوانان آموزه‌ها و معارف دینی و قرآنی را با تصویر سازی در ذهن آنان ماندگار کنیم تا شاید در اوج تهاجم فرهنگی دشمنان، همین کار هنری، نمایش و در قالب آثار جدید و جذاب چراغ راهی برای هدایت باشد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: