کد خبر: 3792182
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۷
شوشتری تصریح کرد؛
گروه فعالیت‌های قرآنی ـ مدیرعامل خبرگزاری ایکنا با بیان اینکه در این خبرگزاری، مباحثی همچون سبک زندگی و اقتصاد اسلامی مورد توجه جدی ما قرار دارد، گفت: بحث عرفان‌های نوظهور، خرافات و آسیب‌های اجتماعی نیز مورد توجه این خبرگزاری در کنار بحث‌های اندیشه‌ای و معرفتی است.

توجه ایکنا به موضوع آسیب‌های اجتماعی در کنار مباحث معرفتی

به گزارش ایکنا از خوزستان، امروز پنج شنبه دوم اسفندماه سیدمحمدجواد شوشتری رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و مدیرعامل خبرگزاری ایکنا با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحسن شفیعی رئیس دفتر استانی نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان دیدار کرد. 

سید محمدجواد شوشتری در این دیدار به تشریح آخرین اقدامات و برنامه‌های معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی در حوزه قرآن پرداخت و گفت: مسئله مهم کسب و کارهای اسلامی و استارتاپ‌ها و خلاقیت که پیش از این در ایکنای کشور راه اندازی شده بود، باید مورد توجه ویژه قرار گیرد. همچنین اخیرا مجموعه‌ای با موصوع طراحی زیورآلات اسلامی در معاونت فرهنگی شکل گرفته که هفته گذشته حدود 60 مجموعه مد و لباس طی نشستی با هدف بررسی طراحی زیورآلات با نگاه اسلامی دور هم جمع شدند.  

وی با اشاره به فعالیت مجموعه مرکز مشاوره در معاونت فرهنگی جهاد گفت: با توجه به آسیب‌هایی که در مشاوره‌ها وجود دارد، این مجموعه با این نگاه که بتوانیم سبک و سیاقی به مشاوره بدهیم در حال فعالیت است. همچنین در مرکز آموزش سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور به توانمندسازی 600 بانوی مبلغ در تهران در بخش‌های اعتقادی، فن سخنوری و قرآن کریم پرداخته شد.

شوشتری ادامه داد: همچنین در مرکز مطالعات سازمان که در سه حوزه بین رشته‌ای قرآن و سلامت، قرآن و علوم تربیتی و قرآن و رسانه فعالیت می‌کند به مباحث پژوهشی پرداخته می‌شود. مرکز فعالیت‌های دانشجویی زیر نظر معاونت فرهنگی در زمینه جشنواره‌های قرآنی فعالیت می کند. خبرگزاری قرآن هم با 9 سرویس خبری و انتشار اخبار به 19 زبان پرجمعیت دنیا دیگر مرکز ما به شمار می‌رود. 

مدیرعامل خبرگزاری ایکنا گفت: در این خبرگزاری، مباحثی همچون سبک زندگی و اقتصاد اسلامی مورد توجه جدی ما قرار دارد. مساله‌ای که به دنبال آن هستیم، موضوع حرکت‌های جهادی است. همچنین بحث عرفان‌های نوظهور، خرافات و آسیب‌های اجتماعی نیز مورد توجه این خبرگزاری در کنار بحث‌های اندیشه‌ای و معرفتی است.

وی در پایان با اشاره به نشریه رایحه گفت: این نشریه با محوریت شخصیت علامه کرمی صد و سی و نهمین شماره منتشر شده است.

انتهای پیام 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: