کد خبر: 3792742
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰
گروه اجتماعی ــ معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به نزدیک شدن به ایام تعطیلات نوروزی گفت: ارائه هرگونه تکلیف نوروزی در قالب پیک، تکلیف و یا هر چیز دیگر ممنوع است.

ارائه هرگونه تکلیف نوروزی ممنوع استبه گزارش ایکنا از اردبیل، کمال عالی‌زاده، معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش استان اردبیل، روز گذشته، ۴ اسفندماه در جلسه توجیهی معاونان آموزشی مناطق و نواحی استان اردبیل، با تأکید بر حضور فعال راهبران آموزشی و پرورشی در مدارس تصریح کرد: نظارت درست و موثر در مدارس که با حضور راهبران آموزشی و پرورشی انجام می‌شود، موجب ارتقا کیفیت آموزشی و پرورشی در مدارس شده است.
عالی‌زاده با بیان اینکه راهبران آموزشی در کنترل و هدایت فرایند‌های یاددهی ـ یادگیری مدارس چند پایه موفق عمل کرده‌اند، گفت: نظارت بر تمام اموری که در مدارس منجر به ارتقا کیفیت آموزشی و پرورشی می‌شود، جزو وظایف راهبران آموزشی و پرورشی می‌باشد.
وی همچنین از معاونان آموزشی مناطق و نواحی خواست تا معلمان بازنشسته خبره را در رشته‌های مرتبط جذب و از به کارگیری افراد ناکارآمد خودداری کنند.
معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل با اشاره به پوشش تحصیلی بالای ۸۰ درصدی نوآموزان استان، تصریح کرد: پوشش تحصیلی کمی در چهار سال گذشته از ۵۲.۴ درصد در سال تحصیلی ۹۲-۹۳ به ۷۵.۶ درصد در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ ارتقا پیدا کرده است.
به گفته کمال عالی زاده در سند تحول بنیادین بر دو اصل ارتقا کیفیت آموزشی و پرورشی و توسعه عدالت آموزشی تأکید می‌شود، که تحت پوشش قرار دادن دانش آموزان در دوره پیش دبستانی جزو عدالت آموزشی است.
عالی زاده در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر برنامه ویژه مدارس گفت: سعی کنیم این برنامه را در مدارس با کیفیت اجرا کنیم.
وی با اشاره به توانمندسازی مدیران مدارس با برگزاری جلسات تخصصی گفت: ارزیابی تفاهم نامه به مناطق و نواحی ارسال شده است، که بایستی پس از تحلیل، نسبت به تقویت نقاط قوت و برطرف کردن موارد قابل پیگیری اقدامات شایسته انجام گیرد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: