کد خبر: 3793066
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۳
همزمان با روز مادر انجام می‌شود؛
گروه جامعه ــ مدیر پروژه‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهر کاظمین از گشایش دو صحن شرقی و غربی حرم مطهر امامین جوادین(ع) در سالروز میلاد پربرکت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر خبر داد.
گشایش دو صحن توسعه‌ای حرم مطهر امامین جوادین (ع) در روز مادربه گزارش ایکنا؛ به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، عباس رضائی نسب با بیان اینکه دو صحن توسعه‌ای حرم مطهر امامین جوادین طی آئینی با حضور مقامات ایرانی و عراقی شامگاه فردا، سه شنبه ۷ اسفند‌ و در سالروز میلاد پربرکت دخت نبی اکرم‌(ص) به روی زائران گشوده می‌شود افزود: با افتتاح این صحن‌ها، نزدیک به ۲ هزار و ۲۰۰ مترمربع به فضای مسقف حرم مطهر امامین جوادین(ع) افزوده می‌شود.

وی ارتقای سطح رفاه حال زائران را هدف ساخت دو صحن شرقی و غربی حرم مطهر اعلام کرد و گفت: با بهره‌برداری از این طرح، حدود یک هزارمتر مربع به فضای زیارتی بخش بانوان و یک‌هزار و ۲۰۰ مترمربع به بخش زیارتی آقایان افزوده می‌شود.

به گفته وی، صحن‌های شرقی و غربی افزون بر اینکه موجب بهبود تناسب بین فضای روباز و مسقف حرم مطهر خواهد شد، فضای مناسبی را نیز برای برگزاری نماز جماعت، آئین‌های مذهبی و بیتوته بیش از ۲ هزار زائر فراهم می‌کند.

مدیر پروژه‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهر کاظمین با تجلیل از حمایت‌های مادی و معنوی دوست‌داران اهل بیت و همکاری مردم و مسئولان عراقی گفت: تمامی مصالح به‌کار رفته در این طرح از کارخانه‌های ایران خریداری شده و مهندسان، استادکاران و هنرمندان کشورمان اجرای آن را در کنار برادران عراقی برعهده دارند.

رضائی نسب امکان توسعه در طبقه منفی یک را یکی از ویژگی‌های این طرح برشمرد و گفت: سازه صحن‌های شرقی و غربی به‌صورتی اجرا و مقاوم‌سازی شده است که در صورت نیاز، طی سال‌های آتی بتوان یک طبقه زیر زمین نیز ایجاد کرد.

وی استفاده از معماری ایرانی اسلامی را از دیگر ویژگی‌های صحن‌های شرقی و غربی حرم مطهر امامین جوادین(ع) اعلام کرد و گفت: با توجه به ارزش تاریخی و هویت معماری حرم که قدمت آن به عصر صفوی برمی‌گردد، تلاش بسیاری شد تا طراحی صحن‌ها نیز همگون با بنای تاریخی حرم و مکمل و احیاء کننده معماری اصیل ایرانی و اسلامی آن باشد.

وی اظهار کرد: در اجرای طرح مسقف‌سازی صحن‌های شرقی و غربی حرم مطهر امامین جوادین(ع) از روش‌های نوینی در گچ‌بری‌ها، آئینه‌کاری‌ها و... استفاده شده که کیفیت و طول عمر زیادی به این تزئینات داده است.

براساس این گزارش، هموطنان عزیز می‌توانند با شماره‌گیری کد #۲۳۳* (ستاره دویست و سی و سه مربع) کمک‌های خود را به میزان دلخواه اهداء کرده و در فیض توسعه حرم‌های مطهر مشارکت کنند.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: