کد خبر: 3793692
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۳
به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) انجام شد؛
گروه بین‌الملل ـ رایزن فرهنگی ایران در زیمبابوه در مراسم بزرگداشت روز زن و میلاد حضرت زهرا(س) در مسجد «آل محمد» هراره (پایتخت این کشور) آیاتی از قرآن تلاوت کرد.

به گزارش ایكنا به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ مراسم بزرگداشت روز زن و جشن میلاد حضرت فاطمه(س) و امام خمینی(ره)، به همت رایزنی فرهنگی ایران در زیمبابوه، در سالن اجتماعات مسجد آل محمد(ص) هراره (پایتخت) برگزار شد.

این مراسم که با حضور احمد عرفانیان، سفیر كشورمان در زیمبابوه و جمع زیادی از شیعیان آفریقایی، پاکستانی و ایرانیان مقیم و نیز خانواده‌های کارکنان سفارت و رایزنی فرهنگی ایران برگزار شد، با تلاوت آیات سوره کوثر توسط رضا عسگری، رایزن فرهنگی ایران در زیمبابوه آغاز شد و با سخنرانی وی در مورد زندگانی حضرت فاطمه زهرا(س) و نقش اجتماعی ایشان در زمان حیات پربرکتشان ادامه یافت.

عسگری با اشاره به فرازی از گفتار و نگاه روشنفکران دینی معاصر گفت: شخصیت منحصر به فرد حضرت فاطمه(س) را نباید فقط به سبب آنکه دختر پیامبر(ص) و خدیجه(س) و یا همسر علی(ع) و یا مادر حسنین(ع) بود، تقدیس و تحسین كرد؛ بلکه این شخصیت خود آن بزرگوار بود که به گفته پیامبر(ص) و علی(ع)؛ همچون ستون و تکیه‌گاهی برای آنان به شمار می‌رفت و به نوعی این آنان بودند که از وجود مقدس صدیقه طاهره(س) اعتبار و قدرت می‌جستند.

سخنران اصلی برنامه مرتضی کریمی، استاد مدعو اسلام‌شناسی در دانشگاه زیمبابوه بود که با ذکر آیات و روایات به تبیین جایگاه زن از نگاه اسلام و وظیفه مردان در قبال همسرانشان پرداخت و طی آن گفت: بر اساس روایات، مردی محترم به شمار می‌آید که همسرش را محترم بدارد و خداوند به میزان علاقه و احترامی که فرد به همسرش قائل می‌شود، وی را مورد لطف و عنایت خویش قرار می‌دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روایات اسلامی، از مردان خواست که از ابراز محبت و علاقه به صورت کلامی نسبت به همسران خود دریغ نورزند.

گفتنی است؛ به سبب حضور اکثریت مخاطب جوان سعی شده بود این برنامه از بخش‌های متنوع و جذابی برخوردار باشد. بر این اساس برگزاری یک مسابقه فرهنگی در مورد میزان شناخت افراد از همسرانشان و همچنین اجرای سرودی به صورت گروهی با موضوع تکریم شخصیت بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) از سوی دانش‌آموزان کالج اسلامی فاطمه زهرا(س) و اهدای جوایز به شرکت‌کنندگان مسابقه و گروه سرود، از بخش‌های دیگر این جشن بود.

تلاوت سوره کوثر در مسجد «آل محمد» زیمبابوه

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: