کد خبر: 3794829
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲
گروه فرهنگی ــ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اعلام كرد كه کتابخانه‌های عمومی اقلیت‌های دینی استان با یک‌هزار جلد کتاب تجهیز می‌شوند.

به گزارش ایكنا از فارس، صابر سهرابی، مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، شب گذشته، 11 اسفندماه در پانزدهمین همایش فرهنگی ـ هنری پیروان ادیان توحیدی در شیراز با اشاره به اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری ویژه ادیان توحیدی تأكید كرد كه کتابخانه‌های عمومی اقلیت‌های دینی استان با یک‌هزار جلد کتاب تجهیز می‌شوند.
افزود: ایران به عنوان بزرگترین و کهن‌ترین مجموعه تمدنی و فرهنگی که با یکپارچه شدنش فرهنگ بشری حیات یافت و با بالیدنش فرهنگ بشری بالیدن گرفت و با استمرارش فرهنگ بشری، جهان را درنوردید از دو خصلت بارز و منحصر به فرد برخوردار است.
وی با بیان اینکه همنشینی تفاوت‌ها و آنچه که امروز در جغرافیای ایران دیده می‌شود و حتی جغرافیای تمدنی حوزه ایران به خوبی قابل مشاهده است، انسجام فرهنگی و هویتی در همنشینی تفاوت‌های ظاهری اقوام گوناگون آن است، افزود: همین تفاوت‌ها کشور ایران را به گلستانی پر رنگ و نقش تبدیل کرده و همچون باغ پرگل با زیبایی بصری شامه آدمیت بدان نوازش می‌یابد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به اینکه دومین مشخصه بارز تمدن ایرانی خدامحوری و نگاه انسان ایرانی به جمال لایزال منبع نوری است که عالم بدان حیات یافته و روشن شده است، بیان کرد: این جغرافیا همواره بر پایه‌ای رفیع و اندیشه‌های خدا محور ادوار مختلف حیات بشری استوار بوده است.
سهرابی گفت: این دو ویژگی بارز تمدن ایرانی که در طول تاریخ شکل گرفته است را باید در اندیشه جمال شناسانه‌ای دانست که زیبایی را هم در دریا و صحرا و هم در بالا پایین می‌بیند و تمام جلوه‌های هستی در تمدن ایرانی در قالب اقوام، زبان، ادیان و آئین مختلف اما منسجم، مشهود است.
وی، هدف از برپایی چنین همایش‌هایی را بیان جلوه‌های هویت ایرانی از هر دین و قوم دانست و گفت: این جلوه‌ها بر یکی بودن ریشه تمام این هویت استدلال دارد و وطن ما را همه با هم می‌خواهد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: