کد خبر: 3795234
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۲
گروه اجتماعی ــ مدیرعامل جمعیت هلال احمر همدان با اشاره به آمادگی کامل نیروهای امدادی استان در ایام نوروز گفت: ۴۶ پایگاه برای حفظ ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در سطح استان برپا می‌شود.

46 پایگاه امدادی همدان به مسافران نوروزی خدمات رسانی می کندبه گزارش ایکنا از همدان، به نقل از ایرنا بهروز کارخانه ای معاون امور عمرانی استاندار همدان روز دوشنبه 13 اسفند در نشست اعضای ستاد خدمات سفر استان همدان اظهار کرد: ایام نوروز در این پایگاه ها 114 نفر روز به مسافرانی که به شهرهای استان سفر می کنند، خدمات می دهند.
وی اضافه کرد: 46 پایگاه فوق شامل 15 پایگاه ثابت، 9 سیار، 10 فضای دوستدار کودک، 6 خیمه نماز و 11 ایستگاه سلامت است که در راستای حفظ سلامت و ایمنی مسافران خدمات متوعی را ارائه می کنند.
کارخانه ای خاطرنشان کرد: مسافران در این پایگاه ها استراحت کوتاهی کرده و از برنامه های شاد و گوناگون این مراکز بهره مند می شوند که این موضوع در رفع خستگی راننده ها و کاهش سوانح جاده ای اثر گذار است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یادآوری کرد: افزون بر پایگاه های ویژه نوروز 32 پایگاه امداد و نجات در سطح جاده ها و مسیرهای استان مشغول فعالیت هستند.
وی به آمادگی 42 دستگاه خودرو شامل آمبولانس و خودرو نجات اشاره کرد و گفت: همدان از حیث برخورداری از خودروهای امدادی در بین استان های همجوار وضعیت مناسب تری دارد.
کارخانه ای یادآوری کرد: مسافران نوروزی در صورت نیاز به مشاوره و کسب اطلاعات پزشکی با شماره 112 تماس گرفته و از خدمات این بخش هلال احمر نیز بهره مند شوند.
وی یادآوری کرد: بر اساس بخشنامه های واصله، جمعیت هلال احمر مسئول اطفا حریق و یا حمل اجساد در سوانح جاده ای نیست و این امر نیازمند همکاری دیگر نهادهای متولی است.
طرح نوروزی در استان همدان از 25 اسفند آغاز و تا 17 فرودین 98 ادامه می یابد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: