کد خبر: 3796306
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
گروه معارف ــ اختتامیه همایش دو روزه دانش آموختگی طلاب و حافظان اهل سنت خاش به‌همراه ختم کتاب صحیح بخاری، امروز شنبه، ۱۸ اسفندماه در مسجد جامع الخلیل این شهرستان برگزار شد.

به گزارش ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، اختتامیه همایش دو روزه دانش‌آموختگی طلاب و حافظان اهل سنت خاش به‌همراه ختم کتاب صحیح بخاری، امروز شنبه، 18 اسفندماه در مسجد جامع الخلیل این شهرستان برگزار شد.
مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان در این مراسم بیان کرد: قرآن کریم معجزه جاویدان رسول‌الله(ص) و بزرگترین نعمت خداوند برای بشریت است؛ باید با تلاوت و عمل به آیات، شکر نعمت را بجا آوریم.
وی ادامه داد: باید خداوند را شاکر باشیم که ما را جزء امت اسلامی قرار داده است؛ باید سپاسگزار خداوند باشیم که رسولش را برای نجات ما فرستاده است؛ آن‌حضرت(ص) برای همه جهانیان رحمت‌اند، چنان‌که خداوند می‌فرماید: «وَ ما أَرْسَلْناکَ إِلاَّ رَحْمَةً لِلْعالَمینَ» (انبیاء: ۱۰۷).
امام جمعه اهل سنت زاهدان اظهار کرد: پیامبر اسلام(ص) وحدت، اخوت و برادری آوردند. به‌واسطه ایشان، جنگ‌های ۱۲۰ ساله مردم مدینه به چنان اخوتی تبدیل شد که خداوند می‌فرماید: اگر شما همه خزانه‌های روی زمین را هزینه می‌کردید نمی‌توانستید بین قلب‌های آن‌ها این‌قدر پیوند و محبت ایجاد کنید.
وی جاهلیت امروز را نتیجه فاصله گرفتن از قرآن و سیرت دانست و افزود: متأسفانه امروز که مسلمانان از اسلام، قرآن و سیره آن‌حضرت فاصله گرفته‌اند، جاهلیت مجدداً به جامعه برگشته است؛ مشروبات الکلی، مواد مخدر، قمار، مفاسد، غفلت از خدا، افت اخلاقیات، حسد، کینه، زنا، سحر، پایمال کردن حق یتیم و ضعیف، قوم‌گرایی و تبعیض که از آثار جاهلیت‌اند مجدداً بین مردم ما شیوع پیدا کرده است.
مولوی عبدالواحد ریگی، معاون مدرسه مدینة العلوم اهل سنت خاش نیز در این مراسم بیان کرد: اسلام برای نجات بشریت آمد و شرط بهره‌مندی از این نعمت، عمل به احکام و دستورات الهی است.
وی با تأکید بر اینکه باید مراقب بود که زندگی‌های ما آلوده به ربا نشود، افزود: گرفتن وام‌های با سود بالا از بانک‌های کشور ناجایز است؛ مردم باید این موضوع را حتی در شرایط تنگی و دشواری و مشکلات شدید اقتصای رعایت کنند.
معاون مدرسه مدینة العلوم اهل سنت خاش اظهار کرد: اسلام بهترین دستاوردها را دارد؛ دین اسلام با ظهور خود اخلاق زیبایی همچون تواضع، توکل علی‌الله، اخلاص، دوستی، صداقت، حیا و سایر اخلاق پسندیده را آورد؛ لذا برای رسیدن به سعادت دنیا و آخرت باید به اسلام و سیره و سنت رسول‌الله برگردیم و اسلام را به‌طور کامل در زندگی خود پیاده کنیم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: