کد خبر: 3796657
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۳
گروه معارف ــ امام جمعه خاش گفت: از آیات قرآن می‌توان چنین استنباط کرد که نماز نقش بازدارندگی از ارتکاب به معاصی دارد و ترک آن، در حقیقت قدم گذاشتن در میدان کفر بوده و زمینه‌ساز سایر گناهان کبیره است.

به گزارش ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، حجت‌الاسلام غلامرضا دهقان، امام جمعه خاش صبح امروز، 19 اسفندماه در اجلاس نماز این شهرستان، گفت: نماز در اسلام به منزله ستون دین است و در قرآن کریم، وقتی ویژگی‌های مؤمن بیان می‌شود، در کنار ایمان به غیب، به‌پا داشتن نماز ذکر شده است.
امام جمعه خاش اظهار کرد: خداوند در آیه 45 سوره مبارکه عنکبوت می‌فرماید «وَ أَقِمِ الصَّلاةَ إِنَّ الصَّلاةَ تَنْهي عَنِ الْفَحْشاءِ وَ الْمُنْکَرِ» نماز بخوان که نماز تو را از فحشا و منکر نهی می‌کند.
وی افزود: از آیات قرآن می‌توان چنین استنباط کرد که نماز نقش بازدارندگی از ارتکاب به معاصی دارد و ترک آن، در حقیقت قدم گذاشتن در میدان کفر بوده و زمینه‌ساز سایر گناهان کبیره است.
دهقان بیان کرد: انسان بی‌نماز بدون اینکه خودش علت آن را بداند، نوعی خلأ در زندگی‌اش احساس می‌کند، هیچگاه آرامش ندارد و همیشه مضطرب است؛ علت آن فاصله گرفتن از خدا و خلأ پرستش است.
امام جمعه خاش ادامه داد: نماز برای دین، همانند سر برای بدن است، بنابراین نباید آن را سبک بشماریم؛ در ادارات نیز حتماً روی اقامه نماز به‌صورت جماعت تأکید شود، به طوری که هر فرد، آن را یک تکلیف بداند.
مولوی محمدعلی شهنوازی، امام جمعه اهل سنت خاش نیز در این مراسم عنوان کرد: بسیاری هستند که نماز را دست کم و معمولی می‌شمارند یا با تنبلی نماز می‌خوانند و بعضی از نمازها یا متأسفانه تمام نمازها را ترک می‌کنند و به تأثیر و اهمیت نماز توجهی نمی‌کنند، در حالی که نماز مهم‌تر از آن چیزی است که ما تصور می‌کنیم.
امام جمعه اهل سنت خاش گفت: در قرآن دستور به اقامه نماز داده شده است «أقیموا الصلاة» یا «أقم الصلاَة» نماز را اقامه کنید. اقامه نماز به معنای درست و صحیح ادا کردن نماز است. الله تعالی نفرمود: نماز را بخوان «صلّ» و نفرمود: نماز را ادا کن «أدّ الصلاة»، منظور این است که آن‌طور که شایسته مقام و جایگاه نماز است باید نماز را به جای آورد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: