کد خبر: 3797042
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۸
استاندار بوشهر مطرح کرد:
کانون خبرنگاران نبأ ــ عبدالکریم گراوند با اشاره به اینکه بوشهر رتبه هفدهم رونق تولید کشور را کسب کرده است، اظهار کرد: 65 طرح در سامانه ثبت شده و تاکنون به 25 طرح، بودجه رونق تولید تخصیص داده شده است.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ عبدالکریم گراوند، استاندار بوشهر، 20 اسفندماه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات محلی که در سالن کنفرانس کوثر استانداری بوشهر برگزار شد، با اشاره به اینکه بوشهر رتبه هفدهم رونق تولید کشور را کسب کرده است، اظهار کرد: 65 طرح در سامانه ثبت شده و تاکنون به 25 طرح بودجه در عرصه رونق تولید تخصیص داده شده است. در عرصه نوسازی و بازسازی صنایع نیز 28 طرح در سامانه ثبت شده است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه یک هزار و 574 هکتار آبیاری نوین در برنامه توسعه پنج، انجام شده است، گفت: بیش از هفت هزار و 700 هکتار آبیاری نوین طی یک سال در راستای توسعه استان بوشهر انجام شده است؛ همچنین با استفاده از تجهیزات کاهنده، صرفه‌جویی 20 درصدی در حوزه آب را شاهد خواهیم بود.

گراوند با بیان اینکه اولویت‌بندی مشکلات، تکمیل پروژه‌ها و همچنین تکمیل پروژه‌هایی که می‌تواند برای استان مؤثر باشد از سیاست‌گذاری مدیریت اجرایی دولت در استان بوشهر بوده است، اظهار کرد: اکثر پروژه‌‌هایی که 40 تا 50 درصد پیشرفت داشتند را با بودجه‌ریزی تکمیل کرده‌ایم و حتی با تنگناهای موانع و منابع مالی توانستیم پیشرفت 100 درصدی در افتتاح پروژه‌ها را شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه راه‌آهن بوشهر با خط ریلی 450 کیلومتری در شورای اقتصاد کشور مصوب و به دستگاه‌های مرتبط ابلاغ شد، افزود: جلسه تأمین آب شهرستان دشتستان هر دو هفته یک بار برگزار می‌شود و برای ما به یک واجب خدمتی درآمده است. 14 حلقه چاه در شهرستان دشتستان حفاری شده و در حال تجهیز و تکمیل است و همچنین برنامه‌های علمی و اجرایی در بخش توسعه سدها و نقش اشتغال‌آفرینی سدها در استان بوشهر صورت گرفته است.

استاندار بوشهر با اشاره به واگذاری زمین برای احداث هتل 5 ستاره در استان بوشهر، گفت: 20 اقامتگاه بوم‌گردی در حوزه گردشگری طی یک سال در نقاط مستعد بوشهر راه‌اندازی و آماده‌سازی شده است.

گراوند با تأکید بر اینکه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، آگهی‌ها را عادلانه بین اصحاب رسانه توزیع کند، تصریح کرد: باید همه دستگاه‌ها از طریق سامانه هوشمند و الکترونیکی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آگهی‌های خود را در مطبوعات و نشریات و خبرگزاری‌ها منتشر کنند.

وی گفت: در دهه فجر امسال پروژه‌ها با اعتبار دو هزار و 131 میلیارد تومان اعتبار در نقاط مختلف استان بوشهر به افتتاح و بهره‌برداری رسید. توسعه مراکز آموزشی و درمانی نیز در دستور کار است و به‌زودی با حضور وزیر بهداشت در بوشهر اتفاقات خوبی رخ خواهد داد.

حامد فکوری

عکاس: محمد عبیدی

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: