کد خبر: 3797084
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷
گروه اجتماعی ــ دبیر شورای فرهنگ عمومی کردستان با بیان اینکه بررسی مسائل فرهنگی در دستورکار این شورا است، گفت: در همین راستا در حوزه فرهنگ مصرف چهار کارگروه ویژه تشکیل شده است.

به گزارش ایکنا از کردستان، جلال قلعه‌شاخانی، دبیر شورای فرهنگ عمومی کردستان، شب گذشته، ١٩ اسفندماه در نود و ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با گرامیداشت سالروز تاسیس کانون‌های مساجد اظهار کرد: ستاد عالی کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد در ١٨ اسفند سال ٧١ بنا مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در راستای احیا کارکرهای مختلف مساجد شکل گرفت.
وی با بیان اینکه مساجد در طول تاریخ علاوه بر کارکرد عبادی، کارکردهای مختلف زیادی داشته‌اند، افزود: در حال حاضر ٥٧٢ کانون فرهنگی ـ هنری در مساجد استان با حمایت و نظارت ائمه جماعات فعالیت می‌کنند و توانسته‌اند منشأ اثرات و خدمات ماندگاری باشند.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کردستان با اشاره به تشکیل و فعالیت کمیسیون‌ها و کارگروه‌های فرهنگی این شورا بیان کرد: در همین راستا کارگروه‌های مختلف در حوزه ترافیک، فرهنگ مصرف، فضای مجازی و آسیب‌های اجتماعی فعال شده‌اند و جلسات آنها ذیل شورای فرهنگ عمومی استان به صورت مرتب و منظم با حضور کارشناسان و اساتید مرتبط برگزار می‌شود.
قلعه‌شاخانی برگزاری همایش سواد رسانه ای و فضای مجازی سالم، مفید و ایمن با حضور مقامات ارشد استانی و فعالان فضای مجازی استان و همایش سبک زندگی ایرانی اسلامی با تأکید بر صله رحم با حضور کارشناسان دینی، مذهبی و روانشناسی را از دیگر اقدامات دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان در یک ماه اخیر برشمرد.
وی با تأکید بر اینکه بررسی مسائل فرهنگی در دستورکار شورای فرهنگ عمومی است، یادآور شد: در همین راستا در حوزه فرهنگ مصرف چهار کارگروه ویژه شامل کارگروه بانوان و خانواده، کارگروه فرهنگ تغذیه با حضور اساتید مرتبط، کارگروه فرهنگ اقتصاد مصرف و یک جلسه ویژه با حضور مسئولان استان در همین راستا تشکیل شده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: