کد خبر: 3797394
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۵
گروه اجتماعی ــ مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان با بیان اینکه ۷۳ مسجد میزبان اعتکاف امسال هستند، گفت: این مراسم معنوی هم‌زمان با آخرین روز سال جاری آغاز می‌شود.

میزبانی 73 مسجد برای معتکفان سمنانی

به گزارش ایکنا از سمنان، حجت‌الاسلام علی شکری، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان امروز، 21 اسفند در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اعتکاف امسال در ۷۳ مسجد استان برگزار می‌شود، اظهار کرد: این مراسم معنوی از غروب چهارشنبه بیست و نهم اسفندماه ۹۷ آغاز می‌شود و تا پایان دوم فروردین‌ماه ۹۸ ادامه خواهد داشت که علاقه‌مندان می‌توانند در شهرها و روستاهای استان در این مراسم معنوی شرکت کنند.

شکری ادامه داد: ۳۵ مسجد شهری و ۳۸ روستایی میزبان معتکفان در سطح استان سمنان خواهند بود که بر این اساس این مراسم در هشت شهرستان استان سمنان برگزار می‌شود.

به گفته وی، با توجه به تقارن ایام نوروز و رجب و همچنین اعزام کاروان‌های راهیان نور و مسافرت‌های نوروزی احتمال کاهش قابل‌توجه در معتکفان خواهد بود که برنامه‌ریزی برای میزبانی از معتکفان دیده شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان بر تمهیدات لازم برای اعزام مبلغ، مداح و قاریان ممتاز قرآن به مساجد تأکید کرد و افزود: توزیع بسته‌های فرهنگی، سخنرانی، تبلیغ، بیان احکام، تلاوت، ادعیه متبرکه از مهم‌ترین برنامه‌های این اداره‌کل در اعتکاف ۹۸ خواهد بود.

شکری با بیان اینکه در اعتکاف که به میزبانی ۸۳ مسجد در سال گذشته برگزار شد، پنج هزار و ۲۰۰ نفر در سراسر استان حضور یافتند ابراز امیدواری کرد تا شاهد حضور این جمعیت در مراسم معنوی اعتکاف امسال هم شویم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: