کد خبر: 3797867
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
رئیس کمیته عالی انقلاب یمن:
گروه بین الملل ــ رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در واکنش به رأی مجلس سنای آمریکا مبنی بر پایان حمایت این کشور از ائتلاف سعودی در تجاوز به یمن تأکید کرد: مظلومیت مردم یمن، دیر زمانی‌ است که برای تمامی جهانیان امری واضح و مبرهن شده است.

توقف حمایت نظامی آمریکا از ائتلاف سعودی، مظلومیت مردم یمن را برای جهان آشکار ساخت

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری المنار، «محمد علي الحوثي»، رئیس کمیته عالی انقلاب یمن تأکید کرد: رأی مجلس سنای آمریکا مبنی بر پایان حمایت این کشور از ائتلاف سعودی در تجاوز به یمن، بیانگر عمق فجایع این تجاوز وحشیانه است.
وی تأکید کرد: این رأی، مظلومیت مردم یمن را بیشتر نمایان ساخته و کشورهای جهان را وا می‌دارد تا موضع قوی‌تری در این خصوص اتخاذ کنند.
محمد الحوثي روز چهارشنبه در توییت خود نوشت: «رأی مجلس سنا به پایان بخشیدن به حمایت از نیروهای تجاوزگر، در مجلسی تصویب شد که اداره تجاوز آمریکایی – انگلیسی – عربستانی و اماراتی در آن صورت می‌گیرد.»
وی افزود: رأی مجلس سنای آمریکا، میزان مظلومیت مردم یمن را برای جهانیان مبرهن ساخته کما اینکه عدم مشروعیت و غیر قانونی بودن این تجاوزها را بیش از پیش، ثابت می‌کند.
محمد الحوثي تأکید کرد: تصویب این رأی نشان از فاجعه بارترین جنایت‌هایی است که بشریت آن را رقم زده است.
رئیس کمیته عالی انقلاب یمن افزود: رأی مجلس سنای آمریکا راه را برای موضع‌گیری قوی‌تر، از سوی کشورهای جهان، باز کرده است. این تجاوز به لحاظ قانونی نه تنها نا مشروع است، بلکه ظلمی واضح در حق ملت یمن است که مسبب آن نیروهای تجاوزگر آمریکایی، انگلیسی، اسرائیلی، عربستانی و اماراتی است.
یادآوری می‌شود؛ نمایندگان مجلس سنای آمریکا به قطعنامه توقف حمایت نظامی ایالات متحده از ائتلاف تحت رهبری عربستان در جنگ یمن رأی مثبت دادند.
این قطعنامه با ۵۴ رأی موافق در مقابل ۴۶ رأی مخالف به تصویب رسید. این قطعنامه برای تصویب به ۵۱ رأی موافق احتیاج داشت. جمهوری‌خواهان در سنا اکثریت را در اختیار دارند اما هفت تن از آنها به این طرح مطرح شده توسط دموکرات‌ها رأی مثبت دادند.
این قطعنامه در صدد است که به هرگونه دخالت آمریکا در جنگ یمن بدون مجوز کنگره پایان دهد.
انتهای پیام 
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: