کد خبر: 3797900
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۵
گروه فرهنگی ـ سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان با اشاره به اینکه هدف بیانیه گام دوم انقلاب کمک به تمدن‌سازی و تشکیل جامعه تراز اسلامی است، گفت: با دقت در انجام فعالیت‌های مساجد و تبلور این فعالیت در خارج از مساجد می‌توانیم در آماده‌سازی جامعه برای ایجاد تمدن اسلامی نقش داشته باشیم.

هدف بیانیه گام دوم انقلاب؛ کمک به تمدن‌سازی و تشکیل جامعه تراز اسلامیبه گزارش ایکنا از همدان، حمیدرضا ناهیدی فرد سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان در بیست و ششمین سالروز تاسیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور با عنوان «گام دوم انقلاب با مسجدی‌ها» امروز 23 اسفند با اشاره به اهمیت و نقش ویژه مساجد در تربیت اسلامی و تربیت افراد بزرگ، اظهار کرد: اغلب شهدای همدانی افرادی بودند که در مساجد تربیت شدند، و با مساجد در ارتباط بودند و به اصطلاح مسجدی بودند.
وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب که خطاب رهبر معظم انقلاب در آن بیشتر جوانان هستند، ابراز کرد: همانطور که بیشتر مخاطبان ما در کانون مساجد جوانان هستند باید در این کانون‌ها در این راستا تلاش‌های بیشتری صورت بگیرد.
وی با اشاره به اینکه بیانیه گام دوم شامل 3 بخش است، یادآور شد: در بخش اول این بیانیه روند انقلاب اسلامی در طول 40 سال و در بخش دوم تبیین دستاوردهای چهل سال انقلاب بیان شده است.
ناهیدی فرد با بیان اینکه در بخش سوم این بیانیه توصیه‌ها و بیانات رهبر انقلاب در 7 بخش عنوان شده است، گفت: در این قسمت یک نقشه راه ترسیم شده است و به بسیاری از شبهات پاسخ داده می‌شود.
وی با اشاره به اینکه هدف این بیانیه کمک به تمدن‌سازی و تشکیل جامعه تراز اسلامی است، گفت: با دقت در انجام فعالیت‌های مساجد و تبلور این فعالیت در خارج از مساجد می‌توانیم در آماده‌سازی جامعه برای ایجاد تمدن اسلامی نقش داشته باشیم و این بیانیه را در حد توان خود باید نشر دهیم.
وی ادامه داد: در خصوص سبک زندگی اسلامی که در این بیانیه آمده است، فعالیت‌هایی در کانون انجام شده است که در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی بوده است و بر آن هستیم تا با قدرت در این راستا در سال آینده قدم برداریم.
ناهیدی فرد ابراز کرد: انتهای نتیجه و غایت ما این‌آست که یک صف به نمازگزاران مساجد بیافزاییم تا میانگین سن نمازگزاران در مساجد پایین بیاید.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: