کد خبر: 3797934
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰
مسیب‌زاده:
گروه فعالیت‌های قرآنی- مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: در عرصه قرآن نیازمند فعالیت‌های ترویجی هستیم و باید فرهنگ قرآنی را بیش از پیش در جامعه توسعه و گسترش دهیم.

نیازمند فعالیت‌های ترویجی در عرصه قرآن هستیمبه گزارش  ایکنا از یزد، محمدرضا مسیب‌زاده، مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش 23 اسفندماه در آیین اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانش آموزی استان یزد خطاب دانش آموزان برگزیده قرآنی اظهار کرد: انتخاب این مسیر الهی را به شما تبریک می‌گویم و امیدوارم که هیچ گاه از قرآن و اهل بیت(ع) فاصله نگیرید و در همه مراحل زندگی آن‌ها را سرلوحه کارهای خود قرار دهید.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن در مدارس تأکید کرد و افزود : اجرای طرح ملی حفظ جزء سی در مدارس در راستای این بیانات اجرا می‌شود.
مسیب زاده با اشاره به نقش و اهمیت قرآن در زندگی فردی و اجتماعی تأکید کرد: در عرصه قرآن نیازمند فعالیت‌های ترویجی هستیم و باید فرهنگ قرآنی را بیش از پیش در جامعه توسعه و گسترش دهیم.
وی گفت: مأموریت اصلی آموزش و پرورش اجرای سند تحول بنیادین است و در سند تحول بنیادین به ساحت‌های مختلف تربیتی اشاره شده است که از جمله مهم‌ترین این ساحت‌ها عبادی، تربیتی و اعتقادی است.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه شش ساحت تربیتی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مسیر تربیت دانش آموزان تراز ایران اسلامی را نمایان می‌کند افزود: هر فعالیتی در آموزش و پرورش بر مبنای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش صورت می‌گیرد.
علی سرداری، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان یزد نیز در این مراسم گفت: 110 هزار دانش آموز یزدی در سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز شرکت کرده‌اند.
سرداری ادامه داد: در این دوره از مسابقات دانش آموزان دررشته‌های قرائت، حفظ، تفسیر، نهج البلاغه، احکام، اذان، انشای نماز، مداحی و صحیفه سجادیه به رقابت پرداختند.
وی گفت: اين مسابقات در سه مرحله آموزشگاهی، منطقه‌ای و استانی برگزار شد كه مرحله اول در سطح آموزشگاه‌ها با شرکت 110 هزار دانش آموز برگزار شده و مرحله استانی نيز هم اکنون در حال برگزاری است.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان یزد تأکید کرد: دانش آموزان استان باید همانطوری که در عرصه‌های علمی سرآمد هستند در فعالیت‌های فرهنگی، هنری و قرآنی نیز شاخص کشور باشند.
یادآور می‌شود در پایان این مراسم با اهدای لوح و جوایزی از نفرات برتر مسابقات تجلیل شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: