کد خبر: 3797974
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۵
شریعتمداری اظهار کرد:
گروه سیاست و اقتصاد ــ وزیر تعاون با تأکید بر این‌که باید افراد کاربلد و باامید بر مسئولیت‌های اجرایی بنشینند تا به هدف خود برسیم، اظهار کرد: اگر در جنگ تحمیلی پیروزی به دست آمد و اگر دنیا مقابل ایران ایستاد و اگر همه سلاح‎های مختلف بر سر ایرانیان آزمایش شد، به‌دلیل رهبری داهیانه امام راحل و عمل و حرکت جوانان انقلابی بود.

تبه گزارش ایکنا از لرستان، محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شب گذشته، 23 اسفندماه در جلسه شورای اداری استان لرستان، با بیان این‌که ما در گام دوم انقلاب وارد شده‎ایم، اظهار کرد: این گام دوم را ملت ایران با شنیدن پیام روح‌بخش رهبر معظم انقلاب که نکاتی را  از اهداف نظام به‌ویژه خطاب به جوانان ارائه داده بود، آغاز کردند.
وی افزود: توجه به جوانان در پیام رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب درس بزرگی است و همه ما در مشاغل مختلف باید به این موضوع توجه کنیم چراکه در طول سال‌ها به جوانان کمتر توجه شده است.
شریعتمداری با یادآوری این‌که معتقد هستیم که انتصاب جوانان در پُست‎های حساس و مدیریتی باید صورت گیرد و باید این مسیر ادامه یابد، افزود: در کنار استفاده از جوانان در عرصه عمل و اجرا، باید کسانی باشند دارای تجربه و فکر و اندیشه، این دو در کنار هم انقلاب را به جلو می‌برد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: بایستی کشور را از شرایطی که دارد خارج کنیم، به هیچ وجه با ناامیدان نابلد نمی‌توان کشتی جمهوری اسلامی ایران را به مقصد رساند.
شریعتمداری با تأکید بر این‌که باید افراد کاربلد و باامید بر مسئولیت‌های اجرایی بنشینند تا به هدف خود برسیم، اظهار کرد: اگر در جنگ تحمیلی پیروزی به دست آمد و اگر دنیا مقابل ایران ایستاد و اگر همه سلاح‎های مختلف بر سر ایرانیان آزمایش شد، به‌دلیل رهبری داهیانه امام راحل و عمل و حرکت جوانان انقلابی بود.

به جوانان میدان داد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این‌که در هیچ جنگ و مناقشه‎ای وارد نشدیم مگر این‌که به خاک ایران تعرض شد، ادامه داد: باید به جوانان میدان داد و اتاق‎های فکر و اندیشه و جلسات مشاوره را با بزرگان برگزار و استفاده در عمل با اجرای جوانان مهم است.
وی بیان کرد: در شروع سال جدید دولت به همه تاکید می‌کنم بر توجه به بیانیه گام دوم انقلاب، شک نکنید با یک صبوری مختصر حاصل کارها را خواهید دید.
وزیر تعاون عنوان کرد: ملت ایران با صبوری و تحمل، شکست آمریکا را رقم زده چراکه آن‌ها برنامه‎هایی داشتند و کشور را با محاصره اقتصادی تحت فشار قرار داده و با اطمینان می‎گفتند که ما چهلمین سال پیروزی انقلاب را نخواهیم دید.
شریعتمداری تصریح کرد: آن‌ها با اطمینان می‎گفتند در 22 بهمن در تهران خواهیم بود، آن‌ها خواب‎هایی دیده بودند و تصورات کرده بودند اما تصورات آنان برهم پاشید. البته ملت تاحدودی آسیب دیده و تردیدی در آن نیست و کسی از آثار و نتایج و جنایات بشری آنها نمی‎تواند بگذرد آن‌ها کارهایی کردند که از جنایات جنگی هم بدتر بود.
وزیر کار با اشاره به اینکه آن‌ها قبلا به دولت‎ها فشار می‎آوردند و پس از آن به کمپانی‎ها ولی اکنون به اشخاص حقیقی فشار آورده‎اند، بیان کرد: این فشارهای بی‎امان به نتیجه نرسید تهدیدهایی کردند و فرصت‎هایی در کشور به وجود آورد و در بسیاری از حوزه‎های اقتصادی با اعمال محدودیت‎های دولت تهدید به فرصت تبدیل شد.
وی ادامه داد: دولت مجبور شد واردات ۱۴۰۰ قلم کالا را ممنوع کند و در حوزه فعالیت‌های اقتصادی با ممنوعیت واردات این تهدید و تحریم را به یک فرصت برای استفاده از توان داخلی تبدیل کردیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: گرانی مختصری با ممنوعیت واردات اتفاق می‌افتد اما همین گرانی باعث سرمایه‎گذاری بیشتر بخش خصوصی می‌شود و در نهایت عرضه بیشتر محصول باعث تعادل در بازار می‌شود که این تهدید دشمن با کمی صبوری تبدیل به فرصت می‌شود.
شریعتمداری یادآور شد: ضد انقلاب پشت تلویزیون لندن اعلام می‌کند، می‌گویند امروز تصمیمات سیاسی کشور ما نه در لندن و نه در واشنگتن گرفته می‌شود، بلکه در درون ایران است. این‌ها افتخار است.
وزیر تعاون با بیان این‌که استاندار باید پیگیری کند که اگر ادعا می‌شود تسهیلات به اشتغال می‌انجامد باید بیانجامد، خاطرنشان کرد: تا سقف ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار مازاد برای توسعه حوزه سنگ‌بری، گیاهان دارویی، گردشگری، دام سبک و آی تی در لرستان می‌گذاریم‎.
وی اضافه کرد: امروز می‌گویند رشد اقتصادی ما کمی بالاتر از صفر است و هدف رشد اقتصادی ۸ درصدی محقق نشده است؛ باید از روش‌های جایگزین استفاده کنیم، اشتغال روستایی یک روش جایگزین است و ما از این روش انتظار فوق العاده داریم.
وزیر کار بیان کرد: شرکت‌های بزرگ موفق استان، در صورتی که تأمین مواد اولیه را در روستاها بکنند می‌توانند تسهیلات بدون سقف دریافت کنند اما به شرط این‌که با کشاورز قرارداد ببندند.
شریعتمداری ادامه داد: در الگوی جدید مشاغل خانگی ۱۰ استان را به‌صورت پایلوت اجرا کردیم که لرستان جزو استان‌های موفق بوده است، در سال ۹۸ هم در صورتی‌که برنامه حضور در بازارهای جهانی را داشته باشید حمایت می‌کنیم.
وی با اشاره به کلنگ‌زنی چند پروژه در لرستان، افزود: امید می‏‎رود این طرح‌ها در وقت خود به اجرا درآیند؛ پروژه لاستیک سازی را امروز آغاز کردیم، بررسی فوق‌العاده‎ای کردیم که طرح سودآور باشد و یک مقدار هم نگاه به آینده است از این جهت که واردکننده لاستیک اتوبوسی و کامیونی هستیم.
وزیر تعاون بیان کرد: لرستان دچار عقب‌ماندگی تاریخی است و از حرف و سخن در حوزه توازن باید بیرون بیاییم و به عمل برسیم.
شریعتمداری با بیان این‌که برای کارآفرینی بانوان میز جداگانه‎ای در وزارت کار تشکیل می‌شود، ادامه داد: معتقدم تبعیض مثبتی را باید برای ایجاد اشتغال بانوان قائل شویم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: