کد خبر: 3798229
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰
محمدرضا صلح‌جو در پیام نوروزی تأکید کرد:
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ پیشکسوت قرآنی کشور در پیام نوروزی خود بر انتقال مفاهیم آیات الهی از سوی قرآنیان در جلسات مختلف قرآنی سال جدید تأکید کرد.

نوروز///قرآنیان طی سال جدید به انتقال مفاهیم آیات الهی در جلسات بپردازندبه گزارش ایکنا؛ محمدرضا صلحجو، پیشکسوت قرآنی کشور، طی سخنانی برای تبریک به مناسبت فرارسیدن نوروز سال 1398 اظهار کرد: فرارسیدن عید باستانی نوروز را که بهار طبیعت، شکوفایی و بالندگی، نشاط و شادابی و همچنین، یادآور نعمت‌های پروردگار عزیزمان است به همه شما هموطنان عزیز و جامعه قرآنی کشور تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.
صلح‌جو با بیان اینکه امیدوارم از این موهبت الهی به خوبی در جهت تحقق اهداف بندگیمان استفاده کنیم، تصریح کرد: پیامبر اکرم(ص) می‌فرمایند: «اِذَا رَأَیتُمُ الرَّبِیع فَاکثرُوا ذِکر النُّشُور؛ هرگاه بهار را دیدید، بسیار از قیامت یاد کنید». همه باید هنگامی که طبیعت سرسبز بهار و رویش گیاهان را مشاهده کردیم، به یاد نشر یعنی حشر و نشر قیامت بیفتیم؛ زمانی که همه از زمین‌ها بیرون آمده و رویش پیدا می‌کنند و برای دادگاه نهایی در پیشگاه پروردگار عالم که منتظر آن هستند، آماده می‌شوند تا عدالت در آنجا تحقق پیدا کند.
پیشکسوت قرآنی کشور ادامه داد: پس بهار طبیعت باید ما را به یاد دادگاه خداوند و اجرای عدالت در جامعه بیندازد یعنی همچنان که این بهار جدید، طبیعت را تعدیل می کند، باید موجب اقامه عدالت در جامعه نیز بشود.
وی بیان کرد: امیدوارم عزیزانی که در مجموعه جامعه قرآنی قرار دارند، با استفاده از مضامین زیبای قرآن کریم دست به فرهنگسازی قرآنی بزنند و مضامین و مفاهیم والای قرآن را به صورت عملی در جلسات قرآنی خود بیان و به موردهای انطباق آن با واقعیت جامعه نیز اشاره کنند و بتوانند در این زمینه رسالت خود را برای تحقق اهداف دینی و ایجاد انگیزه‌های معنوی در جامعه به خوبی انجام دهند.


انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: