کد خبر: 3798824
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰
در سالی که گذشت؛
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: در سال ۹۷، هفت مورد وقف قرآنی به ارزش ۱۰ میلیارد ریال در شهرهای زاهدان، زابل و زهک به ثبت رسید.

۷ موقوفه قرآنی در سیستان و بلوچستان به ثبت رسیدمرتضی کوچکی، رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، گفت: در سال 97، هفت مورد وقف قرآنی به ارزش 10 میلیارد ریال در شهرهای زاهدان، زابل و زهک به ثبت رسید.
وی ادامه داد: آخرین این موقوفات یک واحد تجاری در زاهدان به ارزش یک میلیارد و دویست میلیون ریال بود که جواد عسکری، واقف خیراندیش این موقوفه، آن را به نیت اطعام و آموزش قرآن به یتیمان وقف کرد.
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف استان بیان کرد: سهم موقوفات با نیات مرتبط با قرآن در استان تنها یک درصد است که مدیریت اوقاف استان به‌دنبال آن است تا علاوه بر افزایش عددی، توجه خیرین را در خصوص احیا و ساخت و ساز این موقوفات که بیشتر به‌صورت زمین مسکونی و تجاری است، جلب کند.
کوچکی اظهار کرد: ان‌شاء‌الله امید داریم همچنان روند وقوع وقف‌های جدید در استان ادامه داشته باشد تا شاهد پیشرفت و گسترش برنامه‌های قرآنی در گستره سیستان و بلوچستان باشیم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: