کد خبر: 3799080
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۳
گروه بین‌الملل ـ مسئولان کلیسای انجیلی در ایالت «نوردراین – وستفالن» برای پروژه «استفاده از امام جماعت برای آموزش کودکان مسلمان در مهدکودک» با مشکلات زیادی روبرو شده‌اند.

به گزارش ایکنا؛ آن‌طور که مسئولان کلیسا گزارش داده‌اند، مسئول این پروژه، ایمیل‌های تهدیدآمیز دریافت کرده و پای پلیس هم به این ماجرا باز شده است. این‌ها در حالی است که مسئولان ایالت نوردراین-وستفالن اعلام کرده‌اند چنین پروژه‌ای از نظر قوانین ایالتی مشکلی ندارد.

بنا به اعلام رایزنی فرهنگی ایران در آلمان؛ کلیسای انجیلی در ایالت نوردراین-وستفالن(North Rhine-Westphalia)، پروژه‌ای برای آموزش اسلام به کودکان داشت که براساس آن، قرار بود امام جماعت با حضور در مهدکودک انجیلی در دوسلدورف، مسائل دینی اسلام را برای کودکان توضیح ‌دهد.

از نظر مسئولان ایالت نوردراین-وستفالن، حضور امام جماعت برای آموزش مذهبی کودکان مهدکودک، قوانین مربوط به آموزش مذهبی کودکان در این ایالت را نقض نمی‌کند. یوآخیم اشتامپ، وزیر خانواده ایالت نوردراین-وستفالن در دوسلدورف به آژانس خبری کاتولیک گفت:«در قوانین مربوط به آموزش مذهبی کودکان آمده است که آموزش مذهبی باید متناسب با سن کودکان، در نظر گرفته شود. این قانون به دلیل حمایت از کودکان در نظر گرفته شده است.»

کلیسای انجیلی در روزهای اخیر مورد انتقاد بسیاری قرار گرفته است. مسئولان این کلیسا قصد داشتند برای آموزش مذهبی کودکان مسلمان در مهدکودک انجیلی دوسلدورف، از امام جماعت استفاده کنند. کشیش هارتموت ولک که مسئول این پروژه است، گفت که ایمیل‌های تهدیدآمیز و سرشار از کلمات نفرت‌انگیز دریافت کرده و با اعتراضات گسترده مخالفان این طرح مواجه شده است. در ایمیل‌ها، او را ضد مسیح و خائن خطاب کرده‌اند. این اتفاقات پای پلیس را هم به قضیه باز کرده است.

اشتامپ در این باره گفت:«توهین و تهدید مسئولان مهدکودک و کلیسای انجیلی به هیچ‌وجه قابل قبول نیست. این حوادث نشان می‌دهد که گفت‌وگوی میان پیروان ادیان بسیار ضرورت دارد و باید ترس‌ها و تعصبات موجود را از میان ‌برد. تنوع مذهبی باعث ارتقای یک جامعه می‌شود و به هیچ‌وجه تهدیدی برای ما نیست. علاوه بر این، در مهدکودک‌ها نیز باید برای شناخت ادیان مختلف و آداب و رسوم آنها، برنامه‌های متنوع برگزار شود.»

وزیر خانواده توضیح داد:«کودکان باید ارزش‌هایی مانند بردباری، احترام و عدالت را در مهدکودک‌ها یاد بگیرند. این امر باعث ارتقای شرایط اجتماعی در آلمان می‌شود.»

در همین زمینه یکی از سخنگویان وزارت خانواده در آلمان نیز تأکید کرد:« در مهدکودک‌ها آموزش مذهبی به شکل ابتدایی انجام می‌شود. هر نوع آموزشی در سطح مهدکودک‌ها متناسب با سن کودکان طراحی می‌شود و آموزش مذهبی نیز در جهت آشنایی آنها با ادیان مختلف صورت می‌گیرد. کودکان در مهدکودک‌ها تنها سؤالات خود را درباره خداوند، زندگی و شکل‌گیری جهان می‌پرسند و معلمان در این زمینه آنها را راهنمایی می‌کنند. بنابراین حضور امام جماعت در مهدکودک انجیلی تنها در جهت پاسخ به سؤالات کودکان مسلمان است.»

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: