کد خبر: 3799598
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس:
گروه مسابقات ــ نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، در شرایط تحریم‌های ظالمانه آمریکا را تریبونی برای تبیین دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران بیان کرد.

ارسالی /////////////برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن سرمایه‌گذاری فرهنگی است/ مسابقات تریبونی برای تبیین آرمان‌های انقلاب

به گزارش ایکنا؛ زهرا سعیدی مبارکه، نماینده مردم مبارکه استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ستاد خبری سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن، گفت: تمسک مسلمانان به قرآن کریم به‌ عنوان کتاب مشترک عامل وحدت و اتحاد کشورهای اسلامی است.
نماینده مردم در مجلس دهم افزود: کلام‌الله مجید کتاب مشترک مسلمانان است و هیچ مشابهی نداشته، ندارد و نخواهد داشت و هر آنچه ما داریم از قرآن است. هزینه کردن در این مسیر را نباید به‌عنوان هزینه تلقی کرد، بلکه نوعی سرمایه‌گذاری فرهنگی محسوب می‌شود.
وی اظهار کرد: برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در راستای ذخیره و افزایش سرمایه معنوی است و حاضران در این مسابقات چه میهمان، میزبان و شرکت‌کنندگان نور چشم و عزیز ما هستند.
عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس دهم با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی صحیح و آبرومندانه برای سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن برای اعتلای نام ایران اسلامی، گفت: به نظر من برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با توجه به تحریم‌های ظالمانه و ناجوانمردانه‌ای که هیچ منطقی در جهان آن را نمی‌پذیرد، می‌تواند برای جمهوری اسلامی ایران تریبونی برای تشریح دستاوردها و پیشرفت ها و بیان مظلومیت و ظلم‌هایی که شده است، باشد.
سعیدی بیان کرد: بیان محتوایی مسابقات بین‌المللی قرآن کریم نیز باید توسط نخبگان این عرصه صورت بگیرد و می‌طلبد که وزارت امور خارجه در این زمینه همکاری‌های بیشتری داشته باشد و خود را دخیل بداند تا در آنجایی که لازم است کمک و مساعدت کند.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر ما یاد می‌گرفتیم که به‌درستی از رهنمودهای کلام‌الله و شعائر قرآن در زندگی خود استفاده کنیم بسیاری از ناهنجاری‌های امروز در جامعه وجود نداشت، به نظر من افرادی می‌توانند بیشترین بهره را از شعائر قرآنی به دست آورند که ساعت‌ها در این محفل نورانی حضور دارند اگرچه متأسفانه ما کمترین بهره‌مندی مفید را از قرآن داشته‌ایم.
سعیدی مبارکه یادآور شد: این موضوع می‌طلبد که بیش ازآنچه فکر می‌کنیم باید از این فرصت‌ها استفاده کنیم و در این راستا جوانان و نوجوانان را دخیل کنیم.
وی اظهار کرد: اگر در این خصوص دقت نظر و هزینه کافی را نداشته باشیم به اهدافی که ترسیم کرده‌ایم به‌راحتی دست نخواهیم یافت به هر صورت‌ مجلس شورای اسلامی حمایت لازم را از برنامه‌های قرآنی دارد و ما هم به‌عنوان نماینده مردم در خدمات قرآن و مسابقات قرآنی هستیم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: