کد خبر: 3801093
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش مازندران از برگزاری مرحله استانی سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان برگزیده این استان در مجتمع اردویی جوانه‌های ساری خبر داد.
مرحله استانی سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزی استان مازندرانمحمود تنها، رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش مازندران، در گفت‌وگو با ایکنا از مازندران، اظهار کرد: مرحله استانی سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان برگزیده استان مازندران روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، 28 و 29 فروردین‌ماه در مجتمع اردویی جوانه‌های ساری برگزار می‌شود.
وی افزود: این رقابت‌ها در دو بخش آوایی و پژوهشی از قبیل؛ قرائت تحقیق، ترتیل، حفظ ۵، ۱۰ و ۲۰ جزء، حفظ کل قرآن، اذان، مداحی، تفسیر، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و انشای نماز برگزار می‌شود.
تنها افزود: این مسابقات به صورت مشترک با اداره‌کل اوقاف و امور خیریه و آموزش و پرورش استان مازندران برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه مرحله آموزشگاهی در هفته آخر آذر مصادف با هفته قرآن و عترت با شرکت 200 هزار نفر برگزار شد، افزود: مرحله شهرستانی نیز در ایام دهه مبارک فجر انجام شد و مرحله نیمه نهایی با شرکت 4 هزار دانش‌آموز به صورت غیرحضوری همزمان با هفته تربیت اسلامی برگزار و  مرحله نهایی این مسابقات  29-28 فروردین با شرکت 700 دانش‌آموز برگزار شد.
رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه از هر رشته برگزیدگان در دو بخش دختران و پسران و مقاطع دوره اول و دوم متوسطه به مسابقات کشوری راه خواهند یافت، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود از استان مازندران 100 نماینده در دو بخش آوایی و پژوهشی در مسابقات کشوری حضور یابند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: