کد خبر: 3801401
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
گروه سیاست و اقتصاد ــ نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه باید با کم کردن تعداد جلسات، نسبت به پذیرش مردم در ادارات و پاسخگویی به مشکلات آن‌ها اقدام شود،گفت: هدف‌گذاری در ادارات طی سال جدید باید بر مبنای راه‌اندازی کار مردم و خدمت صادقانه به آن‌ها باشد.

راه‌اندازی کار مردم و خدمت صادقانه؛ مبنای هدف‌گذاری ادارات در سال جدید

به گزارش ایکنا از سمنان، آیت‌الله سید محمدحسن شاهچراغی، نماینده ولی فقیه در استان سمنان عصر روز گذشته، 17 فروردین در اولین جلسه شورای اداری استان سمنان با بیان اینکه در سال جدید باید تعداد جلسات کم و نسبت به پذیرش مردم در ادارات و پاسخگویی به مشکلات آن‌ها اقدام شود، اظهار کرد: هدف‌گذاری در ادارات طی سال جدید باید بر مبنای راه‌اندازی کار مردم و خدمت صادقانه به آن‌ها باشد.

وی ادامه داد: فلسفه و اصل ریاست و مناصب، خدمتگزاری به مردم است که در این راستا درب ادارات باید به روی مردم گشوده و تلاش شود تا مردم بتوانند به‌صورت مستقیم  با مسئولان و مدیران دیدار کرده و نسبت به ارائه درخواست و مشکلات خود بپردازند.

شاهچراغی چاپ نامه‌های اداری با فضای سفید بسیار زیاد و تنها در چند خط را نمونه بارز اسراف برشمرد و گفت: باید از این مهم جلوگیری شود، که در این راستا چاپ بنرهای زیاد و متعدد در برخی نهادها و ادارات از محل پول بیت‌المال، مطلوب نیست که باید در سال جدید نسبت به کم کردن هزینه‌های اضافی اقدامات لازم صورت گیرد.

آیت الله شاهچراغی با بیان اینکه حضرت علی (ع) در پیگیری امورات شخصی به هیچ عنوان از بیت‌المال و امکانات حکومتی استفاده نمی‌کردند، گفت: این شاخصه باید در رأس امور مدیران و مسئولان استان نیز قرار گیرد که بر این اساس امام علی (ع) فرمودند «کسانی که به هر نحوی به دنبال پست گرفتن هستند، قطعاً نیت آنان به‌قصد خدمت نخواهد بود و لذا باید این پست‌ها را نه برای این افراد، بلکه برای افرادی لایق که به دنبال خدمت و خدمتگزاری به مردم در قالب پست‌ها هستند در نظر گرفت».

آیت‌الله شاچراغی متذکر شد: پست‌های اداری و مسئولیت فی‌نفسه ارزشی ندارد و گرفتاری‌های دنیا و آخرت را به همراه خواهد داشت، زیرا اگر در این قالب خدمتگزاری صورت پذیرد، اجر دنیوی و اخروی را در پی دارد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: