کد خبر: 3801442
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
سلیمی گفت: سی و ششمین دوره از مسابقات قرآن کریم با رعایت حداکثری صرفه جویی در هزینه‌ها و یاد حادثه دیدگان سیل اخیر در کشور برگزار می‌شود.

رعایت حداکثری صرفه جویی هزینه‌ها در مسابقات بین المللی قرآن کریمبه گزارش ایکنا، باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: عباس سلیمی مشاور امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه ‌درباره سی و ششمین دوره از مسابقات بین المللی قرآن کریم، اظهار کرد: ما انتظار داریم که امسال حتما این دوره از مسابقات به صورت کمی و کیفی بسیار باشکوه‌تر با ارتقا و تعالی بهتر و بیشتری برگزار شود و به حتم رعایت می کنیم که در کنار برگزاری این رویداد قرآنی صرفه جویی حداکثری در هزینه ها را داشته باشیم. همچنین با توجه به اتفاقات اخیر در کشورمان، ما هرگز نمی توانیم یک لحظه از هموطنان عزیزمان در لرستان و گلستان و مازندران و خوزستان غافل شویم.من امیدوارم که این مسابقات آلام و تسکین‌دهنده حادثه دیدگان سیل اخیر باشد و بتوانیم گامی در جهت ترغیب نوجوانان و جوانان کشور بردایم.

وی در ادامه گفت: به لطف خدا و همراهی و همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه و مشارکت دیگر نهادها به زودی با حضور نمایندگان سایر کشورها شاهد برگزاری بزرگترین مسابقات قرآنی کشور هستیم. امیدواریم که با برنامه ریزی های مفصلی که در این رابطه صورت گرفته در خدمت قرآن و قرآنیان عزیز باشیم و گامی در جهت نزدیک شدن حاکمیت فرهنگ قرآنی برداریم.

سلیمی در پایان تاکید کرد: قرآن کتاب انسان ساز و قانون اساسی انقلاب ماست، و البته که قرآن منحصر به صوت و لحن و مسابقات و این قبیل فعالیت ها نیست. مسابقات و نمایشگاه‌ها می‌تواند بستر و مقدمه ای برای پی بردن به فلسفه قرآن در راستای رسیدن به فرهنگ و سبک زندگی قرآنی باشد. مسابقاتی که  در این ایام شما شاهد آن هستید، از جمله  شئونی است که ما باید در جذب نوجوانان و جوانان عزیز برنامه ریزی ویژه‌تری کنیم.

انتهای پیام

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمد علی اکبری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۸/۰۱/۱۹ - ۱۱:۰۶
0
0
باسلام.جناب آقای استاد حاج عباس سلیمی.دستبوس حضرتعالی هستم.همیشه صحبتهایتان دلنشین و راهنمای زندگی ما بوده و هست.صرفه جویی که اشاره فرمودید کاملاً منطبق با دستورات اسلام و فرامین مقام معظم رهبری است و سمعاً و طاعه.اما ای کاش این صرفه جویی ها و جلوگیری از ریخت و پاش در تمام امور کشور ساری و جاری گردد. سالی یک بار یک مسابقه قرآن برگزار می شود که کل آن فکر نمی کنم به اندازه یک ترنمنت مسابقه فوتبال ملی هم نه بلکه باشگاهی که دائماً با هواپیما در گشت و گذارند، هزینه بردارد، آن هم با صرفه جویی حداکثری کم رنگ ترش می کنیم.یاد بغض استاد پرهیزکار افتادم.هنگامی که از مسئولین قرآنی کشور در تلویزیون و اختتامیه مسابقات چند سال قبل گله مند بود.بنده خوب بلدم جلسه داری کنم اما در قرآنی شدن فرزندانم موفق نبودم.نمی دانم دشمن خیلی قوی است یا من ضعیف عمل کردم.در هر صورت جذابیت چیزهای دیگر برایشان بیشتر بوده.یاعلی
ناجي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۸/۰۱/۲۱ - ۱۱:۵۳
0
0
اگر در ساير بخش ها اسراف و اشرافي گري است دليل نمي شود فعاليت هاي قرآني را با اسراف و تجملات يكي كنيم.

قعاليت هاي قرآني بايد الگوي اسلامي باشد.

بايد به ميزان اثر بخشي فعاليت هاي قرآني نگاه كرد و هزينه نمود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: