کد خبر: 3801455
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
گروه سیاست و اقتصاد ــ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در سالی که گذشت ۱۱۷ واحد راکد و غیرفعال و یا نیمه‌فعال بخش کشاورزی استان به عرصه تولید بازگشت و با ایجاد اشتغال و کار آفرینی در مسیر تولید قرار گرفت.

117 واحد راکد و غیر فعال بخش کشاورزی اردبیل به عرصه تولید بازگشتبه گزارش ایکنا از اردبیل، خلیل نیکشاد، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل، روز گذشته، 17 فروردین‌ماه در دیدار با مدیران بخش کشاورزی استان گفت: در سال گذشته 420 میلیارد ریال برای بخش مکانیزاسیون استان توسط وزارت جهاد کشاورزی اختصاص یافته بود که بیش از 700 میلیارد ریال اعتبار در این بخش جذب شد.

وی افزود: همین میزان حجم جذب ماشین‌آلات کشاورزی از جمله تراکتور و کمباین و دیگر ادوات دنباله بند کشاورزی توانست ضریب مکانیزاسیون استان را به 1.6 درصد افزایش دهد.

به گفته نیکشاد در سالی که گذشت 117  واحد راکد و غیرفعال و یا نیمه‌فعال بخش کشاورزی استان به عرصه تولید بازگشت و با ایجاد اشتغال و کارآفرینی در مسیر تولید قرار گرفت.

وی یادآور شد: همچنین سال گذشته بیش از هزار و 920 میلیارد ریال اعتبار در زیربخش های دام و طیور و صنایع تبدیلی و تکمیلی و زنبورداری و دیگر رسته‌ها به متقاضیان پرداخت شد.

نیکشاد ادامه داد: در سال 97 اعتباری بالغ بر هزار و 400 میلیارد ریال برای صنعت، خدمات و گردشگری استان اختصاص داده شده بود که از این میزان 45 درصد آن سهم بخش کشاورزی استان بود.

به گفته رئیس جهاد کشاورزی اردبیل این سازمان همچنین موفق به جذب 45 درصد سهمیه اختصاصی شد و 30 درصد نیز بیش از میزان سهیمه اختصاصی از اعتبارات بخش صنعت و خدمات و گردشگری را نیز جذب کرد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: