کد خبر: 3801519
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷
گروه اجتماعی ــ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از ثبت عروسک لیلی به نام کهگیلویه و بویراحمد در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.

ثبت عروسک لیلی بنام کهگیلویه و بویراحمد در فهرست آثار ملی

به گزارش ایکنا از کهگیلویه و بویراحمد، محمود باقری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد امروز، 18 فروردین‌ماه در جمع خبرنگاران،‌ از ثبت سه غذای سنتی از جمله لبنی (آش دوغ)، غذای سنتی گونه و تنقلات شب عید (گندم برشته‌) استان خبر داد.
وی از ثبت عروسک لیلی به نام کهگیلویه و بویراحمد در فهرست آثار ملی کشور خبر داد و افزود: تولید عروسک سنتی لیلی در این استان پس از سال‌ها رکود و فراموشی دوباره احیا و از سر گرفته می‌شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه عروسک لیلی با پوشش لباس محلی و رنگ‌های شاد نماد زن ایلی در کهگیلویه و بویراحمد محسوب می‌شود، اضافه کرد: شناسایی هنرمندان فعال در این رشته و پرداخت تسهیلات بانکی برای راه‌اندازی واحدهای تولیدی از دیگر برنامه‌های احیای عروسک لیلی است.
باقری تصریح کرد: تاکنون 6 اثر طبیعی‌، 57 اثر معنوی، 30 اثر منقول (شی موزه‌ای) و 675 اثر تاریخی استان کهگیلویه و بویراحمد در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: