کد خبر: 3801734
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷
گروه فرهنگی ــ فیلم کوتاه «ذبح» در هفت جشنواره بین‌المللی در کشورهای روسیه، آمریکا، سوئیس، کامرون، مراکش و انگلستان در ماه آوریل به اکران در می‌آید.

به گزارش ایکنا از کردستان، فیلم ذبح به نمایندگی سینمای کوتاه ایران تنها فیلم راه‌یافته به بخش فیلم کوتاه پانزدهمین جشنواره کازان روسیه است و قابل توجه است که تنها 10 فیلم به بخش رقابتی این جشنواره راه پیدا کرده‌اند؛ ذبح به کارگردانی آکو زندکریمی و سامان حسین‌پور و از تولیدات مشترک انجمن سینمای جوانان سنندج و حوزه هنری کردستان با 9 فیلم دیگر از کشورهای نپال، مالزی، روسیه، قزاقستان، مراکش، مصر، فرانسه، قرقیزستان و آمریکا به رقابت خواهد پرداخت.
پانزدهمین دوره این جشنواره در شهر کازان روسیه و از تاریخ 24 الی 30 آوریل برگزار می‌شود.
همچنین دومین جشنواره Art Slope آمریکا میزبان هفت فیلم ایرانی است که در این میان فیلم کوتاه ذبح به کارگردانی مشترک آکو زندکریمی و سامان حسین‌پور نیز در میان آثار راه یافته حضور دارد، این جشنواره نیز در ششم و هفتم آوریل برگزار می‌شود.
فیلم کوتاه ذبح توانست به هشتمین جشنواره لوگانو سوئیس راه پیدا کند، هشتمین جشنواره فیلم لوگانو هرساله در شهری با همین نام در جنوب سوئیس برگزار می‌شود و هر سال موضوع خاص را به عنوان تم اصلی فیلم‌های بخش مسابقه معرفی می‌کند و فیلم‌ها نسبت به این موضوع داوری و معرفی می‌شوند که امسال فیلم کوتاه ذبح ساخته مشترک آکو زندکریمی و سامان حسین‌پور از ایران حضور دارد و با فیلم‌هایی از کشورهای ایتالیا، اسپانیا، اندونزی، سوئیس، بلغارستان، فرانسه، کانادا و آمریکا به رقابت خواهند پرداخت. هشتمین دوره این جشنواره از 7 تا 14 آوریل برگزار می‌شود.
در ادامه حضورهای فیلم کوتاه ذبح، هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم وکراتزه روسیه نیز فیلم کوتاه ذبح را به عنوان یکی از فیلم‌های راه یافته به این جشنواره انتخاب کرده است، این جشنواره که هفتمین دوره خود را از 9 تا 14 آوریل برگزار می‌کند در یکی از شهرهای روسیه به اسم ولگگراد برگزار می‌شود.
دومین جشنواره بین‌المللی دانشجویی آگادیر مراکش نیز فیلم کوتاه ذبح را برای رقابت و اکران در جشنواره خود انتخاب کرده است. این جشنواره که با همت دانشگاه ابن زهر برپا شده است از روزهای 25 تا 27 آوریل در محیط دانشگاه و آمفی تئاتر دانشگاه ابن زهر آگادیر برگزار می‌شود.
همچنین هفتمین دوره جشنواره فیلم بافوسام که در شهری با همین نام در کامرون برگزار می‌شود، نیز از فیلم کوتاه ذبح و عوامل این فیلم دعوت کرده که در این جشنواره حضور داشته باشند.
لازم به ذکر است که هفتمین دوره این جشنواره از 10 تا 13 آوریل در شهر بافوسام کامرون برگزار می‌شود و فیلم‌های راه‌یافته را به رقابت می‌گذارد.همچنین دومین دوره جشنواره فیلم نیولین انگلستان نیز فیلم کوتاه ذبح ساخته آکو زندکریمی و سامان حسین‌پور را برای حضور در بخش رقابتی جشنواره انتخاب کرده است، دومین دوره این جشنواره در شهری با نام نیولین از 4 تا 7 آوریل برگزار می‌شود.
یادآور می‌شود؛ فیلم کوتاه ذبح به نویسندگی و کارگردانی آکو زندکریمی و سامان حسین پور تولید مشترک حوزه هنری کردستان و انجمن سینمای جوانان سنندج است که داستان خانواده‌ای را روایت می‌کند که برای گذران یک زمستان سخت مجبور می‌شوند، گاو خود را بفروشند اما پسر خانواده از این اتفاق خوشحال نیست و گاو را فراری می‌دهد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: