کد خبر: 3801973
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰
گروه اجتماعی- قائم مقام كميته امداد امام خمینی(ره) كشور با اشاره به اينكه كلنگ ساخت 3 واحد مسکونی در سيمرغ و ساری به زمين زده شد، گفت: از 41 واحد مسکونی آسیب‌دیده در شهرستان سيمرغ، 31 واحد تخريبی بوده است كه كميته امداد امام(ره) مازندران برای ساخت آن‌ها آماده است.
آمادگی کمیته امداد در احداث 31 واحد مسکونی در سیمرغبه گزارش ایکنا از مازندران، سید منصور برقعی، قائم مقام كميته امداد حضرت امام (ره) كشور امروز 19 فروردین ماه در دیدار با استاندار مازندران با اشاره به اينكه از مناطق سيل زده ساري بازديد كرده‌ايم و بازديد سيمرغ و سوادكوه را هم در روز جاري در برنامه داريم، اظهار کرد: 723 خانوار تحت پوشش كميته امداد امام (ره) در سيل اخير در مازندران آسيب ديده‌اند كه از اين تعداد 500 واحد، تعميراتي و 95 واحد، تخريبي هستند. 
 
وی با اشاره به اينكه كلنگ ساخت 3 واحد تخريبي در سيمرغ و ساري به زمين زده شد، افزود: از 41 واحد آسیب دیده در شهرستان سيمرغ، 31 واحد تخريبي بوده است كه كميته امداد امام (ره) مازندران براي ساخت آن‌ها آماده است. 
 
قائم مقام كميته امداد حضرت امام(ره) كشور با بيان اينكه آواربرداري از اين واحدها در استان شروع شده است، افزود: براي تهيه برخي تجهيزات منازل در 300 خانوار آسيب ديده در مازندران توافقاتي صورت گرفته است. 
 
113کیلومتر راه  مازندران آسیب دید
ادامه احمد حسین زادگان، استاندار مازندران با اشاره به اينكه خسارات سيلاب در مازندران قابل توجه بوده است و بايد به درستي ديده شود،
فت: قريب 113 كيلومتر از راه‌های استان در اين سيلاب آسيب ديده و به پل‌ها، آبراه‌ها و حوزه‌هاي زيربنايي و كشاورزي نيز آسيب جدي وارد شده است. 
 
وی با بيان اينكه با اقدام به موقع در خارج كردن چوب و نخاله در مسير عبور سيلاب در برخي مناطق، از بروز خسارات بيشتر به ويژه تلفات جاني ممانعت كرديم،  افزود: با انجام اقدامات به موقع در سيمرغ از تلفات جاني پيشگيري شد. 
 
استاندار مازندران با اشاره به اينكه لايروبي بيش از 7 كيلومتر از رودخانه تلار در زيراب در حال انجام است، افزود: ديوارسازی اين رودخانه در مسير پل سفيد و زيراب نيز در حال انجام است و بايد اين مسئله با جديت در اين منطقه حل شود. 
 
رئيس شوراي هماهنگي مديريت بحران استان، با بيان اينكه بايد مردم در مناطق سيل زده هر چه زودتر به منازل‌شان بازگردند و به همين دليل در ساخت واحدهاي مسكوني تخريبي؛ سرعت برای ما بسيار مهم است، اظهار کرد: بايد با اقدامات موثر و بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي مختلف قيمت نهایی براي مردم بسيار ارزان تمام شود. 
 
وي با تاكيد بر اينكه در مديريت بحران بايد به موقع وارد شد، افزود: از ضرورت‌هاي توسعه پايدار، استفاده متعادل از طبيعت و رعايت منافع نسل‌هاي آينده است. 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: